Motiv8
Nie można wczytać logo

Dominika Jarosz - Psycholog, Trener rozwoju osobistego i komunikacji transformującej

Przejdź na stronę Partnera

Rozwój osobisty w oparciu o najnowocześniejsze narzędzia coachingowe.

Rozwój osobisty jest podstawą do osiągania sukcesu i bycia szczęśliwą. Obecnie dużym wsparciem w samorozwoju są narzędzia coachingowe. W tym artykule chcę się z wami podzielić informacjami o dwóch nowoczesnych narzędziach, które w mojej pracy coacha stały mi się szczególnie bliskie. Pierwszym z nich jest Points Of You®. Stanowi ono połączenie pracy ze zdjęciem z operowaniem słowami, co harmonizuje pracę obu półkul mózgowych.

Jak przekłada się to na nasze codzienne zmagania?

Nasze zmysły się wyostrzają, poszerza się perspektywa, co w konsekwencji pozwala nam znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji życiowej. Praca z Points Of You® nie jest kolejnym nudnym wykładem na temat osiągania celów – jest wspaniałą przygodą, grą, która pomaga nam głębiej spojrzeć na siebie i swoje otoczenie, a co za tym idzie dokonywać pozytywnych zmian w przyszłości.

Drugim niezwykle cennym z mojego punktu widzenia narzędziem jest MindSonar. Jest to narzędzie badające systemy wartości osób, oraz ich style myślenia. MindSonar dokonuje szczegółowego pomiaru sposobu myślenia osób w konkretnych sytuacjach i dostarcza nam niezbędnej wiedzy na temat tego, które elementy naszych procesów mentalnych są niekonstruktywne, co z kolei wspiera zmianę naszych zachowań i postaw. Należy pamiętać o tym, że narzędzie to w żaden sposób nie etykietuje osób, lecz pozwala im samodzielnie dokonać zmian, które sprzyjają rozwojowi osobistemu.

W projekcie Fundacji 3-4-START chciałabym pracować z kobietami za pomocą właśnie tych narzędzi, pomagając im odkryć różne aspekty kobiecości i wzmacniać ich pewność siebie w dążeniu do wyznaczonych sobie celów.

Odważ się i daj się przekonać, że korzystanie z nowoczesnych narzędzi na drodze rozwoju osobistego może być ciekawym i wartościowym doświadczeniem.