Relacje

Publikacje o akcji "Zmień siebie, Daj siebie!"

"Wieczór 4 tego listopada 2017 pozostanie na długo w pamięci naszej oraz – mamy nadzieję – w pamięci naszych przyjaciół i gości. To właśnie w ten dzień odbyła się gala finałowa akcji Kobiety dla Kobiety – Zmień siebie, daj siebie, wydarzenie, na którego sukces pracowaliśmy wspólnie przez wiele tygodni. Największą pracę włożyły oczywiście finalistki naszej akcji – Ania, Agnieszka i Basia oraz wyróżniona specjalnie Dorota Kuzimska, które przez dwa miesiące pod okiem specjalistów i przy wsparciu speców od urody, zdrowia i dobrego samopoczucia wkładały wysiłki w to, by poprawić swoją kondycję, wygląd i formę, a przez to zwiększyć swoją wiarę w siebie."

"Cała gala była rewelacyjnym przeżyciem, spotkania ze znajomymi dały mi dużo radości, ale to właśnie Dwór Kościuszko dostarczył mi najwięcej przyjemności Cudownie było wypocząć w jego eleganckim i przytulnym wnętrzu po tak emocjonującym wieczorze, a łóżko było po prostu mega wygodne!"

"Na brak atrakcji chyba nie narzekał nikt. Można było uczestniczyć w różnych prelekcjach. Można było posłuchać Moniki Jurczyk – Osy, która jest stylistką i Danuty Awolusi, autorki książki „Odważona”. Panie poruszyły motywacyjne warsztaty, o tym, jak wygląd zewnętrzny ma wpływ na nasze samopoczucie. Że warto zrobić coś dla siebie, zawalczyć o siebie i swój wygląd. Ewelina Siatkiewicz organizatorka kobiecych spotkań Skrzydła Kobiety przeprowadziła warsztat nt. pewności siebie, a Dorota Mastalska, liderka Areny Biznesu, wprowadziła nas w tajemnice świata networkingu. Była także prezentacja firmy 8powers, która wykonała stronę www.kobietydlakobiety.pl. Nie zabrakło prezentacji – oraz podsumowań związanych z metamorfozami naszych 3 koleżanek."

"Czasem wystarczy jeden gest – udostępnienie informacji, przelanie paru złotych, a czasem ktoś przychyli nieba byle tylko pomóc w słusznej sprawie. Kilka miesięcy temu cała gromada osób zebrała się w jednym celu – żeby pomóc. Jedni – jak na przykład ja – pomagali niewielkimi gestami, inni – jak Klaudia – organizatorka -naginali czasoprzestrzeń, żeby wszystko się udało i żeby zdobyć na szczytny cel jak najwięcej, żeby dotrzeć do jak największej ilości ludzi. Do dziś jestem pełna podziwu wobec tego, co udało się Klaudii osiągnąć i tego jak wiele daje ona od siebie innym, mając przecież takie samo zaplecze jak każdy z nas : dwie ręce, pełną pomysłów głowę i ogromne samozaparcie."

"Czas mija nieubłaganie. Co dopiero był wrzesień i dzień, gdy dowiedziałam się, że zostałam wybrana do finałowej trójki akcji "Zmień siebie daj siebie" w ramach projektu Kobiety dla kobiety organizowaną przez Fundację 3-4 Start a tu już koniec listopada i Boże Narodzenie na karku."

"Gdyby ktoś mi powiedział pięć lat temu, gdy zaczynałam blogować, że dziś będę pisać relacje z gali, gdzie był pokaz mody i co najśmieszniejsze ja będę jako modelka... nie uwierzyła bym...a co najlepsze zastanowiłabym się czy warto angażować w to całe blogowanie, by ponosić takie konsekwencje. Gdybyśmy mieli taką moc że widzimy wszystko co przed nami, balibyśmy się wyjść z domu, pogrążylibyśmy się we własnym strachu i widzieli tylko koniec swojego nosa. Na szczęście świat jest tak skonstruowany że podgląd przyszłości jest nie możliwy a dzięki temu widzimy innych i to że możemy pomóc ujrzeć lepsze jutro potrzebującym."

"Tego dnia czułam się niesamowicie i wyjątkowo. Miałam piękny makijaż wykonany przez makijażystkę Renatę Kierpiec i fryzurę wykonaną przez Asię z salonu Art Dream. Już od momentu przygotowań towarzyszyła nam kamera i fotograf, a gościła nas restauracja Marmolada. W środku było hucznie i wesoło. Pełno gości, przepyszny bufet – w ten dzień nawet i ja mogłam pozwolić sobie na więcej."

Patronat medialny

"W akcji „Zmień siebie, daj siebie” wyciągamy rękę do młodych mam, pragnąc pomóc im poczuć się piękniej i pewniej w swoim ciele. Wiemy, jak ważna jest samoakceptacja i jak zadowolenie z własnego wyglądu korzystnie wpływa na samopoczucie. Jesteśmy także świadomi, jak istotną kwestią jest dbanie o zdrowie, regularne badania i diagnostyka. Zdajemy sobie sprawę, że najlepiej działać kompleksowo, bo sama poprawa wyglądu nie zapewnia zdrowia, a samo zdrowie nie przynosi pełnego zadowolenia z własnego ciała. I właśnie dlatego w akcji „Zmień siebie, daj siebie” będziemy się skupiać w równym stopniu na obu tych obszarach."

"Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę życia i wziąć udział w bezpłatnym kompleksowym programie metamorfoz? „Zmień siebie, daj siebie” to kolejna akcja Fundacji 3-4-Start, skierowana do młodych mam, by znów poczuły się pięknie i pewnie w swoim ciele."

"Podczas gali zobaczymy: przemiany uczestniczek projektu, które przez dwa miesiące pracowały nad swoim wizerunkiem ze specjalistami od zdrowia, kosmetyki i zdrowego stylu życia oraz wystawę fotografii uczestniczek projektu. W programie przewidziane są także: Warsztaty z pewności siebie, część networkingowa oraz spotkanie z gościem specjalnym."

"Zmień siebie, daj siebie? Ale o co chodzi? Kobiety są w środku huraganu medialnego i obyczajowego. Z jednej strony mamy być naturalnie piękne, zadbane, uśmiechnięte, z odpowiednim obwodem w talii i biuście… Wysportowane, mistrzynie porządku, gotowania i wychowywania dzieci! Z drugiej jednak strony mamy w pełni akceptować siebie ze wszystkimi swoimi wadami, fałdkami, zmarszczkami i brakiem umiejętności zrobienia skłonu w przód. Kobietoteka hołduje jednej i drugiej opcji. Akcja Fundacji 3-4 Start zachęca Kobiety do zmiany siebie, swojego wyglądu w celu poprawy samopoczucia i podniesienia poczucia własnej wartości. Czy to się nie wyklucza? I niby dlaczego kobiety mają się zmieniać w celach charytatywnych? Czy to nie jest sprzeczność?"

"Dobrze wiemy, że bycie mamą to niełatwe zadanie, szczególnie w dzisiejszym, pędzącym w szaleńczym tempie świecie. Młodym mamom często brakuje czasu dla siebie – czasu na odpoczynek, na realizację swoich pasji, a nawet czasu na zadbane o własne zdrowie. Zdarza się i tak, że ciało, które zmieniło się po porodzie staje się przyczyną smutku i obniżenia poczucia własnej wartości. W idealnym świecie o zdrowie i dobre samopoczucie mam zadbałby szereg specjalistów, pomagając im wrócić do formy i odzyskać dobre samopoczucie."

"Tego dnia nie tylko będziemy świadkami przemiany uczestniczek projektu, które przez dwa miesiące pracowały nad zmianą własnego wizerunku – w rękach specjalistów od zdrowia, kosmetyki i zdrowego stylu życia, ale także będziemy mieć okazję do wzięcia udziału w wielu atrakcyjnych wydarzeniach."