5 prostych pomysłów na niezapomnianą rocznicę ślubu w domu w czasie pandemii: dostosuj się do obostrzeń i bądź kreatywny!

5 prostych pomysłów na niezapomnianą rocznicę ślubu w domu w czasie pandemii: dostosuj się do obostrzeń i bądź kreatywny!

Wielka Kwarantanna spowodowana pandemią koronawirusa pokrzyżowała wiele planów, w tym również rocznicę ślubu. Jednak nie ma powodu, aby ta wyjątkowa okazja przeszła niezauważona. Warto dostosować sposób obchodzenia rocznicy do obecnych okoliczności i być kreatywnym. Oto pięć prostych pomysłów na niezapomnianą rocznicę ślubu w domu:

1. Odtwórzcie swój pierwszy taniec

W długoletnich związkach fizyczna bliskość i powracanie do wspólnych szczęśliwych chwil stają się ważnymi środkami podtrzymywania miłosnej iskry. Doskonałym pomysłem na domową rocznicową randkę jest podjęcie próby odtworzenia pierwszego tańca, jaki zaprezentowaliście gościom na swoim weselu. Jeśli wciąż macie swoją suknię ślubną i Jego garnitur, spróbujcie wystąpić w nich bez publiczności. Przekonacie się, że dźwięki znajomej muzyki obudzą dawne wspomnienia, a Wy będziecie świetnie się bawić przypominając sobie poszczególne piruety i figury.

2. Napiszcie do siebie krótkie liściki i odczytajcie je

Świetnym pomysłem na romantyczny gest jest napisanie sobie nawzajem kilku przyjemnych słów i odczytanie ich na głos. Zastanówcie się, co najbardziej lubicie w Waszej drugiej połówce i spróbujcie to zapisać. Opiszcie, który dzień z nią wspominacie najlepiej. Odpowiedzcie na pytanie o to, co urzekło Was w partnerze, gdy spotkaliście go po raz pierwszy. A jeśli żadne z Was nie ma talentu do opowiadania o swoich uczuciach na piśmie, przygotujcie miseczkę z pytaniami, a później losujcie je i odpowiadajcie na nie na zmianę. Takie proste zabawy sprawdzają się najlepiej!

3. Urządźcie biwak w ogródku, na balkonie albo… na środku pokoju

Wprawdzie wiele obostrzeń zostało ostatnio poluzowanych, ale wiele z nas wciąż nie jest przekonanych do wyruszenia w dalsze wojaże. Zaimprowizujcie więc udawany wypad na biwak, rozbijając namiot w swoim ogrodzie, na balkonie lub nawet na środku salonu. Nie musicie w nim spać, ale koniecznie zabierzcie latarki, termos z kawą i koszyk z przekąskami. Powspominajcie swoje najlepsze wypady. W tle możecie włączyć nagranie z dźwiękami żab nad jeziorem lub słonecznej polany.

  Analiza życia erotycznego Polaków: Fantazje, otwartość na rozmowy o seksie, czas trwania stosunku i częstotliwość uprawiania seksu

4. Zróbcie przegląd starych wspólnych zdjęć i filmików

Nic tak nie uruchamia pozytywnych emocji jak wspólne oglądanie zdjęć ze szczęśliwych dni i filmów z wakacyjnych wojaży. Usiądźcie z kieliszkiem wina i wyciągnijcie zdjęcia z polaroida, puśćcie przegląd slajdów na telewizorze, powyciągajcie stare bilety z muzeów, kina czy kopalni soli. Postarajcie się przypomnieć sobie najlepsze anegdotki z tych dni i powspominać najbardziej urzekające momenty, a nawet pierwszą randkę czy teksty na podryw, którymi raczył Cię Twój małżonek.

5. Zamówcie sobie kolację z najlepszej restauracji

W ten wyjątkowy dzień nie powinniście tracić czasu na samodzielne gotowanie. Zamiast tego zamówcie coś dobrego z porządnej restauracji. Wiąże się to z pewnymi kosztami, ale przecież taki dzień obchodzi się tylko raz w roku! W oczekiwaniu na kolację przygotujcie stół ze świecami, wyjmijcie najlepszą porcelanę i pękate kieliszki do wina. Jeśli jesteście szczęściarzami i macie swój taras, koniecznie wystawcie tam stół.

Podsumowując, rocznica ślubu w domu może być niezapomnianym dniem, jeśli dostosujecie się do obecnych obostrzeń i pokażecie kreatywność. Wykorzystajcie te pięć prostych pomysłów, aby uczcić ten wyjątkowy moment w zaciszu własnego domu.

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →