cellulit na brzuchu

Cellulit na brzuchu – jak pozbyć się cellulitu z brzucha? 5 praktycznych sposobów

Zgrabne i atrakcyjnie wyglądające ciało to marzenie wielu, zwłaszcza pań. Bywają takie okresy w roku, kiedy można ukryć pod warstwami odzieży niedoskonałości figury, jednak latem każdy chciałby nienagannie prezentować się w stroju kąpielowym i nie tylko. Istnieją takie obszary ciała, które są dość problematyczne i mało kto może się nimi pochwalić publicznie. Jednym z nich niewątpliwie jest brzuch.  Prawdziwą zmorą na brzuchu może być cellulit. Co to jest i w jaki sposób można sobie poradzić z tym wstydliwym kłopotem? Podpowiadamy!

Cellulit i jego charakterystyka

Cellulit, zwany także skórką pomarańczową, to nieestetyczne zmiany na skórze, które pojawiają się zazwyczaj w okolicach brzucha, ud czy pośladków. Mogą one wynikać z uwarunkowań genetycznych, ale również ze zbyt mało aktywnego trybu życia. Często są wynikiem dużych metamorfoz zachodzących w ciele, np. gdy ktoś znacząco schudnie bądź przytyje. Na cellulit uskarżają się także kobiety po ciąży. Jeśli ktoś zastanawia się, jak wygląda cellulit na brzuchu, powinien przyjrzeć się dokładnie swojemu ciału. Cellulit tworzy brzydkie zgrubienia i pręgi na ciele. Mogą mieć kolor jasno złoty przechodzący w róż i fiolet w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia.

Cellulit wodny na brzuchu

Jak sama nazwa wskazuje, cellulit wodny na brzuchu, jak i w innych obszarach ciała ludzkiego tworzy się w wyniku odkładania nadmiernej ilości wody w komórkach. Przepływ krwi i limfy jest wówczas znacznie utrudniony, stąd widoczne zgrubienia. Aby zwalczyć ten rodzaj cellulitu trzeba przede wszystkim radykalnie zmienić styl życia. Osobom mającym tendencje do cellulitu wodnego zaleca się picie sporej ilości wody każdego dnia, a także uprawianie aktywności fizycznej.


Cellulit na brzuchu u dziecka

Małe dzieci w fazie wzrostu często zmagają się z problemem cellulitu zwłaszcza, jeśli w bardzo krótkim czasie notują duży przyrost masy i długości ciała. Cellulit na brzuchu u dziecka jest zjawiskiem wynikającym zatem z przyczyn rozwojowych, choć oczywiście uwarunkowania genetyczne czy sposób żywienia i brak ruchu na co dzień także mają znaczenie.

  Worki i obrzęki pod oczami - zmagasz się z nimi? W takim razie sprawdź, jaki krem wybrać!


Cellulit na brzuchu po ciąży

Ciąża jest specyficznym okresem w życiu kobiety, kiedy jej organizm przeżywa prawdziwą rewolucję. Cellulit na brzuchu po ciąży pojawia się u bardzo wielu pań, nie zawsze da się zapobiec zmianom skórnym, ale z pewnością warto próbować. Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. Praktyka pokazuje, że te kobiety, które dbały o siebie już w okresie ciąży, znacząco ograniczyły problem. Niektóre panie mierzą się z cellulitem już po fakcie, ale i w tym wypadku można coś zaradzić. Popularne są np. kremy i balsamy na skórę ze skłonnościami do cellulitu dla ciężarnych. Zdrowa dieta będzie nie tylko dobra z punktu widzenia eliminowania cellulitu, ale z pewnością posłuży także dobru dziecka. Jeśli ktoś myśli nad tym, jak pozbyć się cellulitu z brzucha, musi przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie o źródło takiego stanu rzeczy. Celulit na brzuchu może mieć różne przyczyny, więc najpierw wypada je zidentyfikować, aby móc skutecznie walczyć. 


Cellulit na brzuchu zabiegi 

Medycyna estetyczna przygotowała kilka możliwych rozwiązań dla osób zmagających się z cellulitem w okolicach talii. Przede wszystkim, wykonuje się specjalny masaż podciśnieniowy zwany endermologią. Jeśli chodzi o cellulit na brzuchu zabiegi, które mogą pomóc to także leczenie zimnej, czyli kriolipoliza. Dzięki takiemu zabiegowi naczynia krwionośne wracają do swoich normalnych rozmiarów, poprawia się krążenie krwi i brzuch od razu zyskuje znacznie ładniejszy wygląd. Można skorzystać także z zabiegu powodującego bardzo szybkie skurcze brzucha. Jest on fachowo określany mianem emsculptingu. O tym, czy konkretny pacjent kwalifikuje się na dany zabieg decyduje każdorazowo lekarz, jednak poza medycznymi działaniami, można także samemu sobie pomagać doraźnie poprzez różnorodne środki. 

Cellulit na brzuchu jak się go pozbyć? Poznaj 5 patentów na pozbycie się cellulitu 

Jest wiele prostych metod radzenia sobie ze skórką pomarańczową. Niektóre z nich polegają po prostu na powtarzalności i regularności, ale za to przynoszą oszałamiające efekty. Cellulit na brzuchu można pokonać m.in. dzięki:

  1. Ćwiczeniom – Nie chodzi tutaj o zbyt forsowne formy aktywności fizycznej, lecz o to, co może wykonać praktycznie każdy. Mogą to być klasyczne brzuszki lub zabawy z hula – hop. 
  2. Dieta antycellulitowa- na początek nie trzeba wcale aż tak radykalnie zmieniać swojego sposobu odżywiania. Ważne jest, aby unikać słodyczy i alkoholi, a zamiast nich spożywać sporo produktów bogatych w błonnik. Zaleca się również codzienne picie wody.
  3. Masaż wraz z peelingiem – na rynku dostępnych jest sporo produktów, którymi można smarować brzuch z tendencjami do cellulitu. Można dodatkowo przeprowadzać codzienny masaż brzucha. Nie trzeba być w tym mistrzem, więc żadne przygotowanie nie jest potrzebne. Oczywiście, jeśli ktoś nie czuje się na siłach, by samodzielnie wykonywać regularne działania pielęgnacyjne, może udać się do salonu, w którym wykonuje się różne formy masaży leczniczych.
  4. Naprzemienne natryski – Nawet podczas codziennej toalety można efektywnie walczyć z cellulitem. Wystarczy zdecydować się na cykle natrysków, czyli naprzemienne stosowanie raz ciepłej,raz zimnej wody w newralgicznych partiach ciała. Jest to świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym.
  5. Szczotkowanie brzucha – Dostępne są w sprzedaży także specjalne szorstkie szczotki lub gąbki, którymi można lekko pocierać brzuch. Powodują zdecydowanie lepsze ukrwienie i przepływ w naczyniach krwionośnych. Są takie, ale efektywne i można je stosować w zaciszu domowym.
  Damska listonoszka ze skóry – obowiązkowa pozycja w kapsułowej szafie

Cellulit na brzuchu to dość uciążliwy wróg, którego nie tak łatwo pokonać, ale nie jest to niemożliwe. Dzięki zróżnicowanym technikom osoby z cellulitem nie są całkowicie bezradne. U każdego należy najpierw sprawdzić, co leży u podłoża problemu i traktować pacjenta indywidualnie, gdyż środki, które sprawdzą się u jednej osoby niekoniecznie będą odpowiednie dla kogoś innego.

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →