klótnia-o-kochankę

Czy facet szybko zapomina o kochance? Dowiedz się czy i dlaczego facet wraca do kochanki

Kochanka na horyzoncie – co zrobić i jak zrozumieć postępowanie mężczyzny kiedy dowiadujemy się o drugiej kobiecie?

Każda kobieta w większym bądź w mniejszym stopniu obawia się, że jej mężczyzna odejdzie do kochanki. W tym artykule porozmawiamy o tym z czego wynikają „skoki w bok” i spróbujemy zrozumieć dlaczego mityczna kochanka mężczyzny tak często spędza sen z powiek kobiet, które pozornie są w szczęśliwych związkach.

Dlaczego facet wraca do kochanki? Czy Twój związek jest zagrożony zdradą?

Kobiety i mężczyźni na poziomie emocjonalnym funkcjonują zupełnie inaczej. Kobiety chcą być kochane i dopieszczane, mężczyźni czują się kochani gdy są podziwiani i szanowani, dobry seks jest wisienką na torcie. Rozpoczynając nową relacje kobiety i mężczyźni często starają się przedstawić potencjalnemu partnerowi z jak najlepszej strony – często my kobiety jesteśmy zabawne, lekkie i spontaniczne. Mężczyźni chcą przebywać w obecności tak magnetycznych osób i oddają swoją wolność w nasze ręce. Po jakimś czasie zaczyna robić się ciężko- my kobiety, te piękne, lekkie i zawsze dostępne stworzenia w których zakochał się mężczyzna nagle stajemy się marudzącymi, wiecznie narzekającym hyclami. Niech pierwsza rzuci kamieniem ta, która nie mówi swojemu mężczyźnie co robi źle, która nie urządza awantury gdy ten wyjdzie z kolegami, albo ta, która patrzy na swojego mężczyznę jak na nieudacznika gdy coś mu nie wychodzi tak, jak byśmy tego chciały. To jest moment, w którym mężczyzna widzi w nas wiedźmę, która nie szanuje jego decyzji, jego przestrzeni o jego samego jako jednostki – wtedy na horyzoncie pojawia się ona! Lekka jak piórko, spontaniczna i zachwycona kochanka, która przywraca mężczyźnie utracone w domu poczucie męskości. Dlaczego mężczyzna wejdzie w relacje z kochanką i będzie chciał do niej wracać? Dlatego, że kochanka w przeciwieństwie do partnerki jest nim zachwycona, a on jako mężczyzna czuje się spełniony! Kochanka przyjmuje prezenty z wdzięcznością, często jest dużo bardziej otwarta seksualnie, a spotkania z nią to czysta przyjemności – w przeciwieństwie do ciężkiej atmosfery w domu. 

Czy facet szybko zapomina o kochance? Dowiedz się czy i dlaczego facet wraca do kochanki
Co facet myśli o kochance?


Jaki jest mężczyzna w stosunku do swojej kochanki i czy mężczyzna może zakochać się w „tej drugiej”?

Mężczyźni, mimo że tego nie widzimy chcą nas uszczęśliwiać – zawsze. Mężczyźni widząc w swoim domu sfrustrowane, zmęczone kobiety które bardzo mocno manifestują swoje niezadowolenie z życia i obecnego partnera czują, że zawodzą i szukają sobie substytutu szczęścia. Dla jednych są to używki, a dla innych kochanki.
Jak facet traktuje swoją kochankę? Jak kochankę! Gdy mężczyzna dostaje od swojej kochanki atencję, zrozumienie, czułość i dobry, swobodny seks to oczywistym jest, dlaczego mężczyzna wraca do swojej kochanki. Ta druga kobieta widzi w nim prawdziwego mężczyznę, a on traktuje ją jak azyl od codziennego życia w poczuciu psich obowiązków. Ekscytacja ze spotkań, napięcie seksualne i poczucie dowartościowania ego to jednak nie to samo co miłość. Czy i kiedy facet zakocha się w kochance? Mężczyźni rzadko zakochują się w swoich kochankach – to miłe przygody, dobra zabawa i wyśmienity seks, natomiast mężczyźni świetnie oddzielają seks od emocji, zupełnie inaczej niż my kobiety kiedy na skutek działania oksytocyny po pierwszym dobrym orgaźmie jesteśmy już zakochane. Jeżeli mężczyzny z jego kochanką nie łączy duża więź emocjonalna to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta kobieta nigdy nie będzie miała szansy na wyjście z roli kochanki.

  Miłość ambiwalentna czyli co to jest ambiwalencja emocjonalna


Gdy zastanawiamy się nad tym co facet myśli o kochance wydaje nam się, że w głowie mężczyzny pojawia się plan na najbliższe 30 lat z kochanką w roli głównej, ale to bzdura – kochanka z założenia jest kobietą do łóżka, a do tych mężczyźni nie przywiązują dużej wagi.

Tu pojawia się kolejne pytanie : czy facet szybko zapomina o kochance… Tak i nie – wszystko zależy od tego czy to relacja opierająca się tylko i wyłącznie na seksie, czy może z jakiegoś powodu kobieta stała mu się bliska. O ile przy jednorazowych przygodach czy też relacjach opartych tylko na fizyczności mężczyzna bardzo łatwo oddzieli kochankę od życia rodzinnego grubą kreską, o tyle jeśli zaangażuje się w tą znajomość emocjonalnie i zainwestuje dużo swojego czasu i energii ta kobieta może stać mu się bliższa niż własna rodzina w której czuje się źle.


A co kiedy facet zostawia żonę dla kochanki? 

W takiej sytuacji kobieta ma dwie opcje. Pierwsza to zamknięcie się w domu z pudełkiem lodów, butelką wina i użalanie się nad swoim losem pomstując na wszystkich mężczyzn. Druga, rozsądniejsza to pogodzenie się z faktem, że „śmieci same się wyniosły” – skoro mężczyzna odszedł to znaczy, że związek się skończył i czas oddzielić go grubą kreską od teraźniejszości i przyszłości. O ile ważne jest, aby po tak bolesnym rozstaniu dać sobie samej czas na regenerację o tyle ważniejsze jest, abyśmy w tego typu sytuacji odnalazły szanse dla siebie. To, że facet odszedł do kochanki to dla nas kobiet ogromny prezent – jego odejście ( umówmy się, żadna z nas nie chce mężczyzny który ją zdradza) robi w naszym życiu miejsce dla kolejnej wartościowej osoby. Pojawia się przestrzeń w której możemy na nowo, na własnych zasadach planować swój rozwój, czas i swoje marzenia. 
Jeśli mężczyzna zakochał się w swojej kochance to jest to dla kobiety bolesna, ale bardzo mocna i dobitna lekcja – być może sytuacja w której inna kobieta zauważyła w naszym partnerze to czego same od dawna nie widziałyśmy nauczy nas w przyszłości pielęgnacji związku. Nauczone doświadczeniem kobiety często przykładają dużą wagę do tego, aby wraz z nowym partnerem ciagle wzajemnie się zaskakiwać, co przekłada się na jakość nowego związku. 

  Tanie podręczniki szkolne — jak księgarnia online może być kluczem do oszczędności?

O ile na zdradę nie ma żadnego usprawiedliwienia i zawsze jest ona czymś obrzydliwym, o tyle każda kobieta ma inną wrażliwość i każda w takiej sytuacji zareaguje inaczej. Jedne z nas wybaczą jednorazowy skok w bok, inne nie. Jedne będą latami akceptować wycieczki męża z kochanką w obawie o komplikacje rozwodowe i dobro dzieci, a inne po kilku podejrzanych wiadomościach złożą wnioski rozwodowe. Ważne, aby niezależnie od sytuacji działać w zgodzie z samą sobą, być może zdrada partnera otworzy nowe drzwi w naszym życiu?

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →