całowanie faceta

Jak i gdzie całować faceta żeby oszalał? Zobacz nasz poradnik

Pocałunek służy okazywaniu przyjaźni, bliskości, uczuć takich jak miłość oraz pożądanie. Mogą mu towarzyszyć delikatne pieszczoty w okolicach skroni, szyi, klatki piersiowej lub okolic pępka. Namiętny pocałunek może być oznaką, że oczekujemy czegoś więcej od partnera.

Jak i gdzie całować faceta, żeby oszalał na naszym punkcie? Przeczytaj o relacji Friends With Benefis.

Jak całować faceta, żeby oszalał na naszym punkcie

Relacje damsko-męskie mogą być bardzo skomplikowane. Jak mawiał Tadeusz Boy-Żeleński: „Bo w tym cały jest ambaras, aby dwoje chciało na raz”. Co zrobić, gdy jesteśmy zainteresowani chłopakiem, a on nie zwraca na nas uwagi? Nic straconego! Możemy się do niego zbliżyć w następujący sposób:

 • decydując się na takie samo hobby;
 • przebywając w tych samych miejscach;
 • obracając się w tym samym kręgu znajomych.

Gdy przyjdzie odpowiednia pora, jeden pocałunek może wszystko zmienić!

Zaintrygujmy przyszłego partnera swoją osobowością. Pokażmy mu, że mamy podobne zainteresowania. Przygotowujmy go na pierwszy pocałunek muskając go po przyjacielsku dłonią po ramieniu, klatce piersiowej czy też klepiąc go po kolanie. Każdy z nas potrzebuje bliskości. Drobne gesty sprawią, że poczuje się on dobrze w naszym towarzystwie. Nie bądźmy nachalni. Samo życie stworzy okazję, aby wykonać pierwszy ruch. Możemy zacząć od zwykłego pocałunku w policzek, cmoknięcia w usta… Zanim się obejrzymy, połączy nas namiętny pocałunek. 

Jak dobrze całować chłopaka – rodzaje pocałunków

Gdy stworzymy okazję do pocałunku, warto wiedzieć, jak całować mężczyznę w usta. Sposób całowania świadczy o temperamencie całujących oraz o łączącej ich relacji. Pierwszy pocałunek świeżo zakochanej pary będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż namiętny pocałunek kochanków.

Najpopularniejsze techniki całowania:

 • romantyczny pocałunek w usta – polega na całowaniu jednej wargi (górnej lub dolnej). Jest to pocałunek charakterystyczny dla osób, które łączy bliska relacja. Całując partnera w usta patrzymy mu w oczy. Jest to powolny, delikatny oraz niezwykle romantyczny pocałunek dwojga zakochanych w sobie do szaleństwa osób;
 • namiętny pocałunek – długi, namiętny, ciała mocno do siebie przylegają;
 • pocałunek francuski – niezwykle erotyczny. Języki partnerów dotykają się. Jest to doskonała gra wstępna; 
 • pocałunek głęboki – odmiana pocałunku francuskiego połączonego z dogłębnym odkrywaniem wnętrza ust partnera;
 • pocałunek amerykański – polega na ssaniu wargi partnera;
 • pocałunek z podgryzaniem oraz kąsanie warg – podobny do pocałunku amerykańskiego;
 • pocałunek wampira – pozostawiający malinkę;
 • pocałunek podróżny – zaczyna się od pocałunku w usta. Następnie partnerka wodzi ustami po ciele partnera całując go w szyję. Kobieta powtarza kolejno pocałunek w innym miejscu schodząc ku dołowi.
  Życzenia na 5 rocznicę ślubu - niespodziane pomysły na romantyczne przesłanie

Warto wiedzieć, jakie są rodzaje pocałunków. Praktyka czyni mistrza. Pamiętajmy jednak, że całowanie jest wynikiem naturalnej potrzeby bliskości. Czasami warto wyluzować. Zamiast koncentrować się tym, w jaki sposób pocałować mężczyznę, warto dać się ponieść emocjom. Ważna jest nie tylko akcja, ale i reakcja. Podczas pocałunku powinniśmy zwracać uwagę na to, co sprawia chłopakowi przyjemność. W zależności od reakcji mężczyzny oraz naszych oczekiwań możemy pójść o krok dalej lub się wycofać. Przerywając pocałunek w odpowiednim momencie sprawimy, że mężczyzna zapragnie więcej. Wówczas to on przejmie inicjatywę i zamieni się w zdobywcę. 

Jak całować mężczyznę w luźnej relacji

calowanie-mężczyzny
Jak całować mężczyznę w usta

Luźny związek ma pewne zalety. Dwojga bliskich sobie osób spędza miłe chwile nie mając względem siebie większych oczekiwań. Są to łatwe relacje, w których żadna ze stron nie musi się spinać. Możemy być sobą. Nie myślimy o tym, co będzie dalej. Dajemy się ponieś namiętności. Pocałunki dzieją się niemal instynktownie. Koncentrujemy się na tym, co tu i teraz. Priorytetem jest nasza przyjemność oraz zadowolenie partnera. 

Niezobowiązujące związki mają jednak pewną wadę. Z dnia na dzień mogą się skończyć. Również wówczas, gdy dla kobiety przestała to być zwykła znajomość. Jak całować faceta żeby oszalał i chciał więcej? Nie powinniśmy osaczać partnera. Warto być szczerym i przyznać, że dla nas jest to coś więcej, niż przelotna znajomość. Możemy zaintrygować partnera pocałunkiem hiszpańskim przerywając w trakcie i wychodząc. 

Znaczenie pocałunków w miłości oraz związku

Pocałunki mogą mieć zupełnie inne znaczenie dla obojga płci. Kobiety najczęściej interpretują pocałunek jako oznakę przyjaźni, przywiązania, bliskości oraz miłości. Aby zdobyć się na ten krok muszą zaufać drugiej osobie. W ich mniemaniu może on prowadzić do seksu, ale nie musi. Natomiast w przypadku mężczyzn pocałunek jest najczęściej środkiem do osiągnięcia celu. Co ciekawe, kobieta jest gotowa zrezygnować ze związku, gdy całowanie nie sprawia jej przyjemności. Dla niej jest to oznaką, że partner do niej nie pasuje. Facet natomiast może zrezygnować z całowania, jeśli pomimo to osiągnie swój cel. Mężczyźni mogą okazywać uczucie partnerce za pomocą pocałunków. Jednak pocałunek z ich strony nie musi być jednoznaczny z głębszym uczuciem. 

  Brak zazdrości w związku - jak budować zaufanie i harmonię w miłości

Gdzie całować faceta – miejsca szczególnie wrażliwe na pocałunki

Jak całować chłopaka w okolicach ucha, karku oraz szyi 

Całowanie chłopaka w okolicach ucha, karku oraz szyi to inaczej necking. Są to miejsca wyjątkowo wrażliwe na wszelkiego rodzaju pieszczoty. Czasem może to być grą wstępną, ale nie musi. Całując lub pieszcząc partnera w okolicach karku oraz szyi sprawiamy mu ogromną przyjemność. Jednocześnie w subtelny sposób pokazujemy, że mamy ochotę na więcej. Jak to robić? Całowanie po szyi możemy zacząć od delikatnych pieszczot dłonią. Następnie zbliżając się do szyi partnera możemy szepnąć mu coś na ucho. Delikatny podmuch oraz kąsanie to ciekawy element neckingu. Możemy muskać wrażliwą skórę językiem oraz palcami, a także liznąć partnera po całej długości szyi. W ten sposób sprawimy, że oszaleje on na naszym punkcie i będzie pragnął, aby tym pieszczotom nie było końca. 

Jak całować faceta po ciele

Całowanie faceta po ciele da mu rozkosz, o jakiej nie będzie mógł on zapomnieć. Warto zwrócić uwagę na wrażliwe miejsca takie jak klatka piersiowa oraz okolice pępka. Aby doznania były jeszcze większe, możemy użyć kostki lodu, którą będziemy muskać ciało tuż przed gorącym pocałunkiem. Kostkę lodu możemy również włożyć do ust i wodzić nimi po całym ciele mężczyzny.

Jak całować faceta z brodą

Wiele kobiet uważa, że mężczyzna z brodą lepiej nadaje się na męża oraz ojca. Ale co z pocałunkami? Miękki zarost nie przeszkadza w całowaniu. Jednak szorstka broda może kłuć oraz powodować podrażnienia wrażliwej skóry. Czy sposób całowania mężczyzny z brodą wymaga specjalnej techniki? Na początek pomoże unikanie pocierania się o brodę oraz używanie kremu na podrażnienie. Może to być jednak trudne w trakcie uniesień. Z czasem skóra powinna się przyzwyczaić do zarostu. 

Sposób całowania chłopaka oraz towarzyszące temu pieszczoty mogą mieć wpływ na to, jak rozwinie się związek. Wbrew pozorom nie technika jest najważniejsza, ale obserwowanie reakcji faceta. Widząc, jakie pocałunki sprawiają mu największą przyjemność, możemy dążyć do perfekcji. W ten sposób sprawimy, że oszaleje on na naszym punkcie. 

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →