rozstanie z partnerem

Jak pogodzić się z rozstaniem – jak zapomnieć o drugiej osobie

Jak pogodzić się z rozstaniem – psychologia

Wiele osób zastanawia się, jak pogodzić się z rozstaniem. W każdym wieku rozstanie z ukochaną osobą jest trudne do przeżycia, a często ta stresująca sytuacja prowadzi do depresji. Istnieje kilka wskazówek psychologicznych, które dotyczą tego, jak szybko zapomnieć o drugiej osobie po rozstaniu i rozpocząć nowy etap życia. Problem wielu osób polega na tym, że bardzo trudno jest im umieścić logiczny punkt, mając nadzieję na powrót ukochanej osoby. Częstym błędem jest pamiętanie, jak dobrze było z byłym mężczyzną lub byłą kobietą, jak spędzaliście razem czas itp. Konieczne jest odłożenie wszystkich uczuć na bok i spojrzenie na sytuację z zewnątrz. Skoncentruj się na złych momentach, podsumowując, że rozstanie jest właściwą decyzją. Dla tych, którzy są zainteresowani tym, jak na zawsze zapomnieć o ukochanej, warto dać upust uczuciom. Kobiety robią to inaczej, więc ktoś po prostu musi płakać do bliskiego przyjaciela, podczas gdy inni wolą bić poduszkę lub krzyczeć. Inna opcja – napisz do byłego kochanka list, w którym mówisz wszystko, co masz na myśli, a następnie po prostu go spal. Psychologowie doskonale wiedzą, jak się pogodzić z rozstaniem, dlatego w razie wątpliwości można się do takiego specjalisty zgłosić. 

Jak pogodzić się z rozstaniem z dziewczyną?

Wiele mężczyzn zastanawia się zapewne, jak pogodzić się z rozstaniem z dziewczyną. Najważniejsze wskazówki jak szybko i na zawsze zapomnieć o dziewczynie to:

– Najważniejszą radą, jaką dają psychologowie, jest kochanie siebie. Pamiętaj, że jest to jedyny sposób, aby zdobyć szacunek i miłość od innych.
– Wyczyść przestrzeń obiektów, które mają przynajmniej jakiś związek z poprzednią relacją .
– Pozwól świadomości się przełączyć, więc znajdź coś do zrobienia. Może to być praca, hobby, podróże, naprawa itp.

Oprócz tego należy pamiętać o takich kwestiach jak:

– Dowiedzenie się, jak szybko zapomnieć o człowieku, nie można przeoczyć tak ważnego kroku – transformacji. Zapisz się do siłowni, w której możesz zmienić swój wygląd itp. Idź na zakupy, aby zaktualizować swoją garderobę. Pamiętaj, aby kupić rzeczy, o których od dawna marzyłeś.
– Nie siedź sam i staraj się spędzać wolny czas z bliskimi ludźmi. Pomoże to rozproszyć uwagę i zrozumieć, że świat nie kręci się wokół jednej osoby.

  Czy osoba z depresją może przestać kochać? Rozwiązanie problemu ze zdrowiem psychicznym

W tej chwili prawdopodobnie masz pomysł, że możliwość zapomnienia o kimś (szczególnie o kimś, kogo naprawdę kochasz) wymaga dużej siły psychicznej. W końcu ta osoba prawdopodobnie pojawia się w twoim umyśle w ciągu dnia i wydaje się, że nie masz nad tym kontroli. 

Jak pogodzić się z rozstaniem
Jak pogodzić się z rozstaniem?


Jak pogodzić się z rozstaniem z chłopakiem?

Wiele kobiet zapewne zastanawia się, jak pogodzić się z rozstaniem z chłopakiem. Zerwane związki są częścią zepsutego świata, w którym żyjemy. Niezależnie od tego, czy był to romans, który się rozpadł, przyjaźnie, które zakończyły się walką, czy plotki, które zniszczyły nasze miejsce społeczności, większość z nas została przez to zgorszona, niektórzy gorzej niż inni. Zerwane relacje są wynikiem zepsutego świata. Na pewno tak się stanie. Jednak rozczarowanie, złamane serce i pustka nigdy nie wydają się nas mniej kłuć. Kiedy tak się dzieje, następują dwie reakcje: zamknięcie naszego serca na przyszłe zranienie lub zmaganie się z procesem przebaczenia. Jak przestać myśleć o kimś, kogo nadal kochasz? Co powiesz na myślenie o kimś innym, kogo nadal kochasz – czyli o sobie! Często stawiamy ludzi na piedestale, nawet jeśli źle nas traktowali, powodując obsesyjne myśli, obwinianie siebie i wątpliwości. Zasługujesz na coś lepszego. Buduj siebie, swoją pewność siebie, angażując się w działania wzmacniające i myśląc o własnych potrzebach emocjonalnych. Jednym z przykładów jest zafundowanie sobie całego dnia dbania o siebie.

Jak pogodzić się z rozstaniem z mężem?

Wiele kobiet zastanawia się, jak pogodzić się z rozstaniem z mężem. Wszystkie strategie stosowane do przejścia działają tylko wtedy, gdy pozwoliłeś sobie na odpowiedni czas na żałobę. Koniec każdego związku, nawet jeśli był toksyczny, może być bolesny. Próba przejścia bez potwierdzenia emocji może prowadzić do zaprzeczenia i tłumienia – budowania ciśnienia w butelce, którą w końcu będziesz musiał otworzyć. Nie siedź w domu przez cały dzień i nie rozmyślaj o tej osobie. Wyjdź i doświadczaj świata sam lub z innymi pozytywnymi ludźmi w swoim życiu. Jeszcze lepiej, spróbuj hobby, w które nie mogłeś się zaangażować, gdy ta osoba była w twoim życiu. Bez względu na to, co zdecydujesz się zrobić, zaangażuj się w coś fizycznego i przypomnij sobie, że cały świat istnieje bez nich. Naucz się akceptować, że nie możesz cofnąć się w czasie i zmienić tego, co się stało. Jednak ta osoba nie jest trwałym znakiem w twoim życiu – jest o wiele więcej. Rozważ podzielenie się swoimi problemami ze wspierającymi ludźmi. 

  Brak zazdrości w związku - jak budować zaufanie i harmonię w miłości


Jak pogodzić się z rozstaniem z żoną?

Wiele osób zastanawia się, jak pogodzić się z rozstaniem z żoną. Cierpienie po rozstaniu z żoną to cykl, który trudno przerwać. Ale chociaż nie możesz dokładnie kontrolować swojego umysłu i tego, co myśli, istnieje kilka działań, które możesz podjąć, aby pokonać tę sytuację, abyś mógł kontynuować swoje życie. Tak wielu z nas cierpi w milczeniu i to nie zawsze dlatego, że nie mamy wyboru, ale dlatego, że jest to jedyna rzecz, którą wiemy, jak zrobić. Posiadanie tej osoby w swoim życiu, a nawet tylko w swoich myślach, jest czymś, do czego się przyzwyczaiłeś i nie chcesz przestać o niej myśleć, nawet jeśli powoduje to tylko ból. Aby naprawdę przestać myśleć o innej osobie, naprawdę musisz tego chcieć. Powtarzaj to sobie jako mantrę: „Chcę, żeby ta osoba wybiła się z mojej głowy. Chcę żyć swoim życiem, nie myśląc o niej. Chcę w końcu iść do przodu”. Aby kogoś pokonać, musisz zastanowić się, dlaczego sprawy nie zadziałały między wami. Co poszło dobrze, ale także co poszło nie tak. Ponieważ ważne jest, abyś nauczył się swoich lekcji, aby twój następny związek był udany. Nie musisz udawać, że jesteś kimś, kim nie jesteś, ani nikogo udawać. Nie musisz rozcieńczać swojej siły ani niezależności w żaden sposób, kształcie lub formie. W autentyczny sposób musisz po prostu pokazać samemu sobie, czego potrzebujesz i co będzie dla Ciebie najlepsze. 

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →