uwodzenie faceta

Jak uwieść faceta? Poznaj 15 sposobów jak to zrobić

Nie chcesz czekać na pierwszy krok mężczyzny, aby zmienić kierunek waszej znajomości? A może został on już wykonany, ale utknęliście w martwym punkcie? Chcesz zwrócić na siebie uwagę, ale równocześnie nie być natarczywą? Szukasz odpowiedzi na pytanie jak uwieść mężczyznę? W tym artykule dowiesz się jak uwieść faceta,poznając wiele technik uwodzenia mężczyzn. 

Jak uwieść faceta wzrokiem?

Zastanawiasz się jak uwieść faceta wzrokiem? Jest na to kilka sposobów! Podczas rozmów z obiektem Twoich zainteresowań staraj utrzymywać się kontakt wzrokowy. Jeżeli stały kontakt wzrokowy sprawia Ci trudność, postaraj się od czasu do czasu zerkać w oczy drugiej osoby. Ten zabieg da sygnał mężczyźnie, że interesuje Cię jego osoba oraz to co ma do przekazania. Pamiętaj jednak żeby nie przesadzać. Natarczywe wpatrywanie się w kogoś może być niezręczne dla rozmówcy. Przede wszystkim postaw na naturalność, wyobraź sobie że rozmawiasz ze swoją ukochaną przyjaciółką, której osoba jest Ci nieobojętna. Jeżeli Wasze spojrzenia spotkają się przez przypadek, w innej sytuacji niż rozmowa, postaraj się utrzymać to spojrzenie kilka sekund dłużej, a następnie uśmiechając się spuścić wzrok. Jeżeli on również się uśmiechnie lub będzie próbować ponownie złapać kontakt wzrokowy, to jasny sygnał, że jest zainteresowany Twoją osobą.

Jak uwieść faceta słowami?

uwodzenie faceta w kawiarni
Ja uwieść faceta słowami?

Kontakt wzrokowy to jednak nie wszystko. Być może zastanawiasz się jak uwieść faceta słowami? Co i w jaki sposób mówić? Jak pewnie wiesz rozmowa jest kluczowym elementem w nawiązywaniu relacji. Dzięki niej poznajesz drugą osobę, jej zainteresowania i przekonania, co pozwala Ci zadecydować czy chcesz z taką osobą kontynuować znajomość. Pamiętaj, aby zachowywać się naturalnie, równocześnie pokazując się z jak najlepszej strony. Pokaż mu, że jesteś ciekawą osobą. Jednak nie sprzedawaj mu od razu całej historii swojego życia. Nie opowiadaj o poprzednich związkach, pierwszej miesiączce czy problemach żołądkowych. Warto powoli odkrywać karty, zachować nutkę tajemniczości, a niektóre sprawy pozostawić dla siebie.

Zadawaj pytania i aktywnie słuchaj, aby dowiedzieć się jaką jest osobą. Staraj się tym samym prowokować dalszą rozmowę. Skinienie głową lub uśmiech w reakcji na jego słowa mogą zachęcić go do otworzenia się przed Tobą. Podczas zadawania pytań, uważaj jednak żeby nie być zbyt wścibską. Pytania o jego poprzednie związki, sytuację rodzinną czy status materialny mogą okazać się nie na miejscu. Nie traktuj tych rozmów z grobową powagą. Podchodź do nich z uśmiechem i lekkością, a mężczyzna z pewnością to doceni. Nie zapominaj również o szczerości, nie warto rozpoczynać relacji od kłamstw. Nie bój wchodzić się w dyskusję i mieć odmienne zdanie na niektóre tematy. Jest to całkiem normalne i nie musicie się ze wszystkim zgadzać, a kulturalnie dyskutując na różne tematy pokażesz, że jesteś inteligentną osobą. Pamiętaj też, że tymczasowa cisza podczas rozmowy to rzecz naturalna i nie powinna Cię krępować. Jeżeli jednak jest ona czymś częstym, to może oznaczać, że nie jest to odpowiednia osoba dla Ciebie.

  Mop obrotowy Vileda Turbo - wydajne sprzątanie w zasięgu ręki

Nie należy zapominać o kolejnej ważnej broni jaką są komplementy. Warto wiedzieć, że faceci nie są przyzwyczajeni do komplementów, co nie oznacza, że nie lubią ich otrzymywać. Raczej nie zadziała na nich zdanie typu „ładnie dziś wyglądasz”. Mężczyźni wolą być komplementowani za czyny lub umiejętności i na pewno docenią komplementy dotyczące ich siły, sprawności w wykonywaniu zadań lub umiejętności rozwiązywania problemów.

Jak uwieść faceta przez smsy?

Jeżeli posiadacie swoje numery telefonu, możesz zastanawiać się jak omotać faceta pisząc smsy. Jeżeli chcesz rozpocząć konwersację nie pisz zdania typu „hej, co porabiasz?”, zamiast tego napisz „hej, miło było dziś się z Tobą spotkać” lub „cześć, jak Ci minął dzień w pracy?”. Przeczytaj poniższe wskazówki dotyczące uwodzenia przez smsy:

 • nie pisz zbyt długich wiadomości, długie wypowiedzi zachowaj na moment, w którym będziecie razem,
 • pisz zawsze w pozytywnym tonie, nie narzekaj,
 • nigdy nie odpowiadaj na smsa od razu, niech mężczyzna zastanawia się, czym możesz być w danej chwili zajęta, to wzbudzi jego ciekawość,
 • w smsach warto być nieprzewidywalną, pisz wtedy kiedy zupełnie nie spodziewa się wiadomości od Ciebie,
 • subtelne żarty, delikatne drażnienie się są jak najbardziej dozwolone,
 • wysłanie smsa z wiadomością, że cieszysz się na wasze spotkanie jest również ok,
 • nie przesadzaj z emotikonami,
 • jeśli wysyłasz typowo flirciarską wiadomość, dołącz jeden mały całus – to pobudzi jego wyobraźnię.

Jak uwieść faceta przez telefon?

Uwodzenie mężczyzny przez telefon może być skomplikowanym procesem, ponieważ większość facetów traktuje rozmowę telefoniczną jako narzędzie do załatwiania konkretnych spraw. Jeżeli będziesz miała okazję przeprowadzić rozmowę telefoniczną z obiektem Twoich westchnień, zadbaj przede wszystkim o ton swojego głosu. Jeżeli dobrze go użyjesz, możesz w ten sposób zbudować odpowiednie napięcie.

Jak uwieść faceta dotykiem?

Jak uwieść faceta dotykiem, ale być przy tym równocześnie naturalną? Jak psychologicznie podejść faceta, żeby pragnął więcej Twojego dotyku? Idealną okazją do dotknięcia mężczyzny jest strzepnięcie niewidocznego paprocha z jego marynarki lub lekkie dotknięcie jego ramienia, gdy śmiejecie się z jakiejś zabawnej sytuacji. Delikatne i pozornie „przypadkowe” dotknięcie jego uda czy dłoni może go doprowadzić do szaleństwa. Pamiętaj jednak, żeby nie robić tego notorycznie. Powinno być to naturalne i nienachalne, aby nie skrępować mężczyzny.

  Jak i gdzie całować faceta żeby oszalał? Zobacz nasz poradnik

Jak uwieść faceta gestami?

Jakie gesty podobają się mężczyznom? Poniżej znajdziesz wskazówki, które podpowiedzą Ci jak uwieść faceta gestami:

 • baw się włosami, kręć z nich spiralki – to zawsz przyciąga ich uwagę,
 • podczas rozmowy kieruj kolana w jego stronę, aby okazać swoje zainteresowania,
 • możesz spróbować oprzeć lekko głowę na jego ramieniu jak oglądacie razem film.

Jak uwieść faceta w pracy?

Jak uwieść faceta? Poznaj 15 sposobów jak to zrobić
Uwodzenie faceta w pracy – przykład

Obiekt Twoich zainteresowań to twój kolega z pracy? Jak uwieść chłopaka, który siedzi kilka biurek dalej? Po pierwsze zacznij od miłych drobnych gestów, drobiazgów, które sprawią, że będzie o Tobie myślał cały dzień. Może to być zaparzona przez Ciebie kawa w poniedziałkowy poranek lub czekoladka zostawiona na biurku. Staraj się też zarażać go dobrym humorem i energią, nawet w ciężkie, pracowite dni. Szukaj pretekstów do wspólnego spędzania czasu. Może wyjście na lunch lub grupowa integracja po pracy? Warto też pomyśleć o możliwości pracy nad wspólnym projektem lub poproszeniu go o pomoc w zadaniu związanym z pracą.

Jak uwieść faceta – psychologia

Psychologia mówi, że podczas filtru powinnaś być pewna siebie i pokazywać swoje najlepsze strony. Mężczyzn przyciągają szczęśliwe, pozytywne i zdecydowane kobiety, które wiedzą co chcą od życia. Co zrobić, gdy z natury nie jesteś pewna siebie? W takiej sytuacji powinnaś spróbować poudawać pewność siebie. Spróbuj patrzeć mu oczy bez skrępowania, rozmawiać z nim spokojnie, utrzymywać prostą postawę ciała oraz zaproponować wyjście na spacer czy do kina. Te proste rzeczy mogą zdziałać cuda! Pamiętaj jednak żeby unikać wyniosłości i traktowania z góry. Nikt nie lubi przemądrzałych osób, a udając pewność siebie można czasem przesadzić.

Kolejną ważną sprawą jest zwykłe ludzkie okazywanie radości na jego widok, reakcja na jego żarty oraz zalotne uśmiechy.  Warto pamiętać, że każdy facet lubi poczuć się potrzebny i nie powinnaś się krępować, aby poprosić go o drobną przysługę, aby podbudować jego ego. Przykładem takiej prośby może być pomoc w wyborze komputera lub smartfona, czy też naklejenie szkła hartowanego na szybkę telefonu.

Badania psychologiczne pokazują, że najbardziej udane związki rozpoczęły się od przyjaźni. Dlatego bardzo ważna rada – spróbuj się zaprzyjaźnić się z tym mężczyznom – jest to niezbędny element udanej i szczęśliwej relacji. Spędzanie razem czasu i rozmowa powinna wam sprawiać radość. Wtedy wasza relacja będzie lekka i wartościowa.

  Wampir emocjonalny - jak go poznać, najważniejsze cechy

Jak uwieść młodszego faceta?

Jak uwieść faceta, który jest od Ciebie młodszy? Po pierwsze przestań myśleć kategoriami wiekowymi. Nie powinnaś uzależniać rodzaju filtru od wieku. Na młodszego mężczyznę zadziałają te same techniki co na starszego zakładając, że nie chcesz podrywać nastolatka. 

Jak uwieść żonatego faceta?

Zanim postanowisz uwieść faceta, który ma żonę przede wszystkim zastanów się, czy warto. Konsekwencje jakie możesz ponieść mogą być bardzo poważne. Warto sobie uświadomić, że raczej nie zbudujesz w tej sposób wartościowej relacji. Jeżeli chcesz być tylko kochanką, zastanów się czy taka rola na pewno Ci odpowiada i czy warto dla niej rujnować kogoś małżeństwo oraz rodzinę. Pomyśl również co by czuła jego żona lub niczemu winne dzieci, dowiadując się o romansie. Warto zdać sobie sprawę, że zasługujesz na coś więcej niż bycie „tą drugą”.

Techniki uwodzenia mężczyzn – podsumowanie

Już wiesz jak kokietować faceta. Poniżej jeszcze raz zebrano wszystkie najważniejsze techniki uwodzenia mężczyzn. Warto jednak zdać sobie sprawę, że poniższe punkty nie opowiadają na pytanie jak uwieść faceta w 5 minut. Żeby zbudować fajną relację trzeba poświęcić trochę więcej czasu.

 1. Zawsze pamiętaj o kontakcie wzrokowym, którym będziesz okazywać mężczyźnie zainteresowanie.
 2. Podczas rozmów zadawaj mu niebyt wścibskie pytania, tak aby go lepiej poznać.
 3. Postaraj się pokazać jak z najlepszej strony.
 4. Zachowaj trochę tajemniczości,
 5. Pamiętaj o wartościowych dla niego komplementach.
 6. Bądź pewna siebie.
 7. Stosuj się do rad jak filtrować przez smsy.
 8. Zadbaj o ton głosu podczas rozmów telefonicznych.
 9. Szukaj okazji do przelotnego dotyku, który nie skrępuje mężczyzny.
 10. Pamiętaj o gestach takich jak zabawa włosami czy skierowanie kolan w jego stronę podczas rozmowy.
 11. Nie zapomnij o naturalności.
 12. Bądź szczera.
 13. Staraj znaleźć sobie w tym mężczyźnie przyjaciela.
 14. Pamiętaj o drobnych gestach w pracy.
 15. Poproś czasem o drobną przysługę, aby podbudować jego ego.

Już wiesz jak zachęcić faceta do siebie, Zanotuj w pamięci wszystkie powyższe rady i zacznij je wdrażać w życie. Może to być początek niesamowitej przygody!

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →