Jak znaleźć czas dla siebie i spędzać więcej czasu we dwoje: Praktyczne rady dla zapracowanych par

Jak znaleźć czas dla siebie i spędzać więcej czasu we dwoje: Praktyczne rady dla zapracowanych par

Żyjemy w biegu, codziennie walcząc z korkami, obowiązkami i nieustającym pędem. W takim tempie łatwo zapomnieć o tym, co naprawdę ważne – naszym związku. Dlatego dziś chcemy podzielić się kilkoma praktycznymi radami, które pomogą Wam znaleźć czas dla siebie i spędzać więcej czasu we dwoje, mimo codziennych obowiązków i zajęć.

1. Tradycyjne randki

Niech miłość wróci na wielki ekran. Umówcie się na randkę do kina, teatru lub restauracji. Odpowiednio się przygotujcie, ubierzcie się elegancko i zaskoczcie swojego partnera. Niech to nie będzie zwykłe fast foodowe spotkanie. Przygotujcie się jak na jedną ze swoich pierwszych randek. Jeśli macie dzieci, znajdźcie zaufaną osobę, która zechce się nimi zaopiekować na ten czas. Spędźcie wieczór tylko we dwoje, oderwani od codziennych obowiązków i trosk.

2. Celebrujcie rocznice, święta i drobne okazje

Nie lekceważcie tych specjalnych momentów. Planujcie i organizujcie wyjątkowe okazje, które będą tylko dla Was. Kolacja przy świecach, romantyczny spacer, wspólne gotowanie ulubionego dania – to tylko kilka pomysłów na to, jak celebrować Wasz związek. Pamiętajcie, że prezenty nie muszą być drogie, ważne jest, żeby pokazać drugiej połówce, że o niej myślicie i angażujecie się w Wasz związek.

3. Wykorzystajcie nowe technologie

Smartfony i Internet mogą być zarówno przekleństwem, jak i błogosławieństwem dla związków. Jeśli jesteście daleko od siebie lub większość dnia spędzacie w pracy, wykorzystajcie możliwości, jakie daje Wam technologia. Wysyłajcie sobie miłosne smsy, rozmawiajcie na Skype, dzielcie się swoimi emocjami i planami. To świetny sposób na utrzymanie bliskości, nawet jeśli nie możecie być razem fizycznie.

4. Czasami chwila wystarczy

Nie zawsze potrzebujecie całego wieczoru, żeby spędzić czas we dwoje. Wykorzystajcie krótkie chwile, jakie macie na przerwach czy w wolnych momentach. Umówcie się na wspólne lunchy, spontaniczne spotkania czy odwiedziny. Czasami wystarczy tylko przytulić się i poczuć bliskość drugiej osoby, nie trzeba robić niczego więcej.

5. Wartość codziennej rutyny

Codzienna rutyna może być cennym skarbem dla Waszego związku. Pijcie razem kawę przed pracą, wracajcie razem z pracy, jedzcie posiłki razem, chodźcie spać o tej samej godzinie. Wspólne uczestnictwo w codziennych czynnościach partnera może wzmacniać Waszą więź. Planujcie wspólnie remonty, nie zostawiajcie partnera samego z malowaniem ścian. Jeśli Twój partner chodzi na siłownię, dołącz do niego. Wspólne działania sprawiają, że czujecie się bliżej siebie i tworzą większą harmonię w Waszym związku.

  "Orgazm jako naturalny sposób na poprawę snu: Jak substancje hormonalne wpływają na jakość snu"

Pamiętajcie, że angażowanie się w związek i znalezienie czasu dla siebie nawzajem to nieustanny proces. Zadawajcie sobie pytanie, jakie sposoby na spędzanie więcej czasu we dwoje znacie i jakie chcecie wypróbować. Ważne jest, abyście o siebie pamiętali i nie przestawali angażować się w Wasz związek.

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →