Jak zorganizować ślub i wesele w stylu retro? Wybór sukni ślubnej, lokalizacji, menu i dodatków

Jak zorganizować ślub i wesele w stylu retro? Wybór sukni ślubnej, lokalizacji, menu i dodatków

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Każda para pragnie uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób, żeby na zawsze pozostał w pamięci zarówno małżonków, jak i ich gości. Aby uroczystość nabrała niepowtarzalnego charakteru, organizuje się ją w malowniczym plenerze lub w nietypowym stylu. Coraz więcej par decyduje się na wesele retro, fundując zgromadzonym niezwykłą podróż w czasie. To idealny pomysł dla par, które kochają dawne czasy i marzą o eleganckim, romantycznym, niezapomnianym przyjęciu. Chcesz zorganizować ślub i wesele jak kiedyś? Poznaj wskazówki dotyczące wyboru sukni ślubnej retro, lokalizacji, menu i dodatków.

Styl retro – czym się charakteryzuje?

Retro to termin używany do określania elementów, które pochodzą z niedalekiej przeszłości lub są świadomą imitacją dawnych trendów. Łacińskie „retro” oznacza „wstecz” lub „w przeszłości”. Pojęcie to, w znaczeniu pozytywnym, używane jest do określania współcześnie wyprodukowanych przedmiotów, które cechują się dawnym wzornictwem lub funkcjami sprzed lat. Styl retro w modzie, również ślubnej, to czerpanie garściami z najsilniejszych trendów lat 50., 60. i 70. XX wieku. Warto odróżnić styl retro od stylu vintage. Terminy retro i vintage często używane są zamiennie. Chociaż style te mają ze sobą wiele wspólnego, to sporo je różni. Za vintage uznawane są przedmioty mające więcej niż 20 lat, koniecznie wysokiej jakości i najlepiej ręcznie wykonane, ponieważ oznaki upływającego czasu nadają im szlachetności. Niektóre źródła mówią o wymogu posiadania co najmniej 40-letniej historii, ale nie dłuższej niż 100 lat.

Suknia ślubna w stylu retro

Jednym z najważniejszych etapów organizacji wesela, przynajmniej dla panny młodej, jest wybór sukni ślubnej. W przypadku uroczystości w stylu retro, odpowiedni fason kreacji będzie miał kluczowe znaczenie dla zachowania spójności i wydobycia ducha wybranej przez młodych epoki. Suknie ślubne retro najczęściej inspirowane są wzornictwem z lat 20., 50., 60. lub 70. XX wieku. Każda z tych dekad charakteryzowała się niepowtarzalnymi trendami w modzie ślubnej. Wynikały one z ówczesnych nastrojów i przemian społecznych, ważnych wydarzeń na świecie, dostępności materiałów itp. W efekcie do wyboru pozostaje dzisiaj wiele zupełnie różnych projektów. Zauważ, że każda suknia ślubna retro DAMA Couture opowiada historię innych – dawnych czasów, ale robi to w zgodny z aktualnymi trendami sposób. Klasyka zuchwale przeplata się z nowoczesnością. Warto zdecydować się na retro kreację, która w pełni wyraża osobowość przyszłej panny młodej oraz najlepiej wpisuje się w wizję i klimat planowanego wesela.

  Recepta online na problemy skórne – wygodne rozwiązanie dla wielu pacjentów

Wybór klimatycznej lokalizacji

Lokalizacja wesela ma ogromne znaczenie dla stworzenia atmosfery retro. Sztampowa sala weselna na pewno nie jest odpowiednim miejscem. Warto rozważyć wynajęcie zabytkowej willi, urokliwego dworku z przeszłością lub dużej, eleganckiej sali balowej. Jeśli impreza ma być kameralna, z niewielką liczbą gości, można zorganizować ją w dobrej restauracji w stylu retro. Istotne jest to, by wszystkie elementy: od architektury budynku i otoczenia, przez meble, dodatki i dekoracje, po aranżację stołu, menu i muzykę, budziły skojarzenia z klimatem wybranego przez młodych okresu.