paznokcie

Jakie są rodzaje manicure?

Zadbana, równa płytka paznokci i wypielęgnowane skórki to marzenie niejednej kobiety. By taki efekt osiągnąć, z pomocą spieszą salony kosmetyczne, oferujące różne typy manicure. Jakie są te najbardziej popularne i czym się właściwie charakteryzują?

Manicure hybrydowy i żelowy

Jeszcze kilkanaście lat temu, najczęstszym rodzajem wykonywanego manicure był tak zwany manicure klasyczny. Polegał na opracowaniu skórek, kształtu paznokcia i pomalowaniu ich zwykłym lakierem, który dobrze znamy z drogeryjnych półek. Nie było to jednak trwałe rozwiązanie.

Obecnie dzięki rozwojowi technologii i nauki, największą popularnością wśród klientek salonów kosmetycznych cieszy się manicure hybrydowy. Na czym on polega? To rodzaj manicure, podczas którego wykorzystywane są specjalne światłoutwardzalne preparaty. Nazwa tego zabiegu nawiązuje właśnie do nich, gdyż łączą w sobie cechy zwykłych lakierów do paznokci z właściwościami żelu, który utwardza się pod wpływem promieni UV. To bardzo popularny zabieg, a stylizacje są o wiele trwalsze niż w przypadku lakierów klasycznych – utrzymują się nawet do 3-4 tygodni.

Równie popularne są stylizacje wykonane metodą żelową. W tym przypadku możemy liczyć na nadbudowanie i utwardzenie płytki paznokcia, a także na ich przedłużenie. Poza preparatami stosowanymi w manicure hybrydowym, w tym przypadku stosuje się także profesjonalne żele budujące do paznokci. Wykonanie takiej stylizacji wymaga też nieco więcej czasu, ale później nie trzeba całego procesu powtarzać – wystarczy uzupełnić odrost.

Manicure tytanowy i akrylowy

Oba te rodzaje manicure nie wymagają użycia lamp UV – dla osób podchodzących do tego typu utwardzania z dystansem, akryle i tytany to dobre wyjście. Jednak ze względu na samoistne wysychanie tych produktów, potrzeba nieco więcej wprawy i doświadczenia w wykonywaniu stylizacji tymi metodami. Obie są też o wiele mniej popularne niż żele czy hybryda.

Manicure akrylowy wykonuje się poprzez nakładanie na płytkę paznokcia pyłku akrylowego połączonego ze specjalnym liquidem – w ten sposób tworzy się masa, którą można formować. Niestety, używane do tego produkty mają bardzo intensywny zapach, co może niektórych zniechęcać. Jest to jednak metoda dająca wiele możliwości zdobień i przedłużania paznokci bez stosowania czynników fizykalnych.

  Sukces Twojego sklepu internetowego z odzieżą, czyli jak SEO może zwiększyć sprzedaż

Z kolei manicure tytanowy od niedawna cieszy się rosnącą popularnością ze względu na swoje właściwości pielęgnacyjne. To świetna opcja dla posiadaczek słabych i łamliwych paznokci. Wykonuje się go poprzez aplikację specjalnej witaminowej bazy i wcieranie kolorowego pyłku. Taka stylizacja jest niezwykle trwała. Co więcej, nie zawiera żadnych składników potencjalnie szkodliwych i nie wydziela żadnego zapachu.

Zabieg pielęgnacyjny paznokci

Manicure to nie tylko piękna stylizacja z misternymi zdobieniami czy intensywną kolorystyką. To także zabiegi, które na celu mają poprawę stanu paznokci przez rozwiązanie takich problemów jak rozdwajanie, kruszenie czy pękanie.

Jedną z salonowych propozycji jest manicure japoński. Polega on na wcieranie w płytkę paznokcia odżywczych pyłków i past za pomocą przystosowanych do tego polerek. Dzięki temu zabiegowi paznokcie są dogłębnie odżywione, wygładzone i pięknie błyszczą. Regularne wykonywanie manicure japońskiego skutecznie może poprawić kondycję Twoich paznokci na długo.