Pięć zasad, jak zachować się na pierwszej randce, aby przekształcić znajomość w stały związek

Pięć zasad, jak zachować się na pierwszej randce, aby przekształcić znajomość w stały związek

Pierwsza randka – moment pełen nadziei i oczekiwań. Często jednak nie spełnia naszych oczekiwań z powodu niefortunnych zdarzeń. Jak więc zachować się na pierwszej randce, aby dobrze zrozumieć drugą osobę, nie dawać fałszywych nadziei i mieć szansę na przekształcenie znajomości w stały związek? Oto pięć zasad, które mogą Ci w tym pomóc.

1. Nie ukrywaj swoich intencji

Podczas pierwszej randki ważne jest, aby subtelnie zasygnalizować drugiej osobie, że traktujesz to spotkanie jako potencjalny początek czegoś poważniejszego. Nie chodzi o przynoszenie ze sobą gazety „Piękny ślub” i wymienianie imion przyszłych dzieci, ale o uczciwość w komunikacji. Jeśli jesteś gotowy na prawdziwy związek, daj to do zrozumienia. To zachęci drugą osobę do podobnego podejścia i pomoże Ci ocenić, czy jest gotowa na coś poważniejszego.

2. Unikaj rozmowy na temat byłych partnerów

Najlepiej unikać tematu byłych partnerów lub ograniczyć się do stwierdzenia, że to stara historia, o której nie ma sensu opowiadać. Wspominanie dawnych miłości może sprawić, że druga osoba będzie porównywać się do nich i zastanawiać się, czy jesteś gotowy na nowy związek. Jeśli jednak temat wypłynie, mów o byłym partnerze zwięźle i w dobrych słowach. Nie rób z niego zombie i nie opowiadaj o negatywnych doświadczeniach. To pokaże, że jesteś gotowy na nowy rozdział w życiu.

3. Zadawaj przemyślane pytania

Pierwsza randka to nie wywiad. Zastanów się przed zadaniem pytania, czy nie jest zbyt osobiste lub niegrzeczne jak na pierwsze spotkanie. Jeśli zauważysz, że druga osoba zaczyna rozmawiać na niewłaściwy temat, delikatnie zmień temat rozmowy, uśmiechając się. Pamiętaj, że chodzi o poznanie drugiej osoby, a nie przesłuchanie jej.

4. Bądź sobą

Często na pierwszej randce staramy się przypodobać drugiej osobie i wychodzimy ze skóry, aby wydać się lepsi niż jesteśmy naprawdę. To błąd. Zamiast udawać kogoś innego, pozwól sobie na bycie sobą. Jeśli chcesz, aby związek był trwały, musisz być autentyczny. Nie chcesz, aby druga osoba zakochała się w kimś, kim naprawdę nie jesteś.

  Prezerwatywy: Jak je prawidłowo używać i jak dbać o środowisko

5. Zwracaj uwagę na alarmujące sygnały

Na koniec, zwróć uwagę na alarmujące sygnały w zachowaniu drugiej osoby. Często, zafascynowani pierwszą randką, przymykamy oko na niepokojące sygnały. Jeśli marzysz o stałym związku, musisz na chłodno ocenić, czy jesteś w stanie zaakceptować zachowanie drugiej osoby. Jeśli zbyt wiele mówi, sprawdza telefon przy Tobie, głośno mlaska przy jedzeniu lub opowiada niesmaczne dowcipy, pamiętaj, że te cechy nie znikną wraz z upływem czasu. Zwracaj uwagę na intuicję i nie ignoruj czerwonych flag.

Pamiętaj, że pierwsza randka to tylko początek. Przestrzegając tych pięciu zasad, zwiększasz szanse na przekształcenie znajomości w stały związek. Bądź szczery, zadawaj przemyślane pytania, bądź sobą i zwracaj uwagę na sygnały, które daje Ci druga osoba. Powodzenia!

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →