gęste włosy

Sposoby na zagęszczanie włosów – poznaj kilka sposobów jak zagęścić włosy domowymi sposobami i nie tylko

Zdrowe i gęste włosy są marzeniem każdej kobiety. Niestety częstym zjawiskiem są cienkie, przerzedzone włosy z tendencją do wypadania. Powoduje to zaniżenie własnej oceny i może doprowadzić do licznych kompleksów. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą posiadać różne podłoże od nieodpowiedniego stylu życia, źle skomponowanej diety po czynniki zdrowotne, które należy skonsultować z lekarzem. Sposoby na zagęszczenie włosów cieszą się jednak dużą popularnością wśród zarówno klientek salonów piękności jak i zwolenniczek domowych sposobów na uzyskanie pięknych, gęstych włosów. 

Jak zagęścić włosy na czubku głowy?

Łodyga włosa wyrasta z cebulki, zlokalizowanej w skórze głowy. Osłabiony korzeń włosa traci zdolność podtrzymania łodygi przez co staje się ona słaba i bardzo często prowadzi to do wypadania włosów. Człowiek dziennie traci od około 50 do 100 włosów, taka ilość nie powinna więc budzić zastrzeżeń. Jeżeli jednak ilość wypadających włosów wydaje się większa, należy podjąć odpowiednie środki aby temu zapobiec. Dzięki szybkiej reakcji możliwym jest całkowite wyeliminowanie problemu cienkich włosów. Co jeśli zabraknie odpowiednio szybkiej reakcji? Czy zagęszczenie włosów jest jeszcze możliwe? Wszystko zależy od przyczyny wypadania włosów, w większości przypadków niewiązanych z przypadkami medycznymi poprawienie gęstości włosów jest możliwe na wiele różnych sposobów. 

Cienkie włosy nie są jednak wyłącznie przyczyną łysienia. Zazwyczaj słaba struktura włosa powoduje wrażenie przerzedzenia, wynika to z braku objętości. W wielu przypadkach zachodzi to na skutek nieprawidłowej pielęgnacji włosów lub złego doboru kosmetyków. Rozwiązanie w takiej sytuacji jest proste i warunkowane zmianą nawyków pielęgnacyjnych oraz wykorzystaniem podczas dziennej rutyny kosmetyków wpływających na wzmocnienie struktury włosa. Sposoby na zagęszczenie włosów na czubku są niezwykle pomocne zarówno w przypadku łysienia oraz braku objętości. Jednym z nich jest klasyczne rozwiązanie w postaci peruki lub przeszczepu włosów, jednak w niniejszym artykule przedstawione zostaną alternatywne sposoby o szerszej dostępności i zastosowaniu. 

Jak zagęścić włosy na czubku głowy? O ile mamy do czynienia z łysieniem, które nie jest spowodowane czynnikami zdrowotnymi ani czynnikami farmakologicznymi, możliwych jest kilka naturalnych sposobów na osiągnięcie zagęszczenia włosów. Będzie to jednak proces długotrwały, którego celem jest pobudzenie cebulek włosa do wzrostu, a następnie wzmocnienie łodygi. Pierwsze efekty zaczną być widoczne już po upływie miesiąca, należy jednak pamiętać, że naturalne metody zagęszczenia wymagają systematyczności i zaangażowania. Można też zastosować pudry kryjące przerzedzone miejsca lub doczepy, jednak pozwoli to na osiągnięcie krótkotrwałych efektów i nie rozwiąże problemu przerzedzonych włosów. 

  Płynna płeć – czym jest genderfluid?

Jest to proces o wiele krótszy i łatwiejszy do osiągnięcia wymarzonego efektu w przypadku włosów o cienkiej strukturze, bez objętości. Zagęszczenie włosów w takim przypadku następuje zazwyczaj po doborze odpowiednich kosmetyków z dobrym składem. Przyczynią się one bezpośrednio do odpowiedniego odżywienia włosa co pozwoli na wzmocnienie jego struktury i zagęszczenia. 

Salony fryzjerskie i kosmetyczne oferują różnorodność metod pozwalających na poprawę wyglądu włosów. Są to zazwyczaj kosztowne zabiegi, które należy regularnie powtarzać. Strony internetowe dedykowane osobom z problemem cienkich włosów obfitują w rady jak zagęścić włosy na czubku głowy za pomocą oferowanych przez salony urody usługi. Nie jest to jednak konieczne biorąc pod uwagę, że niektóre zabiegi takie jak przedłużanie jeszcze bardziej osłabią strukturę włosa i po długotrwałym stosowaniu mogą doprowadzić do odwrotnego niż zamierzony efekt. Dla cierpliwych osób idealnym rozwiązaniem będą domowe sposoby na rzadkie włosy. 

Jak zagęścić włosy domowe sposoby

Istnieje wiele domowych sposobów na zagęszczenie włosów. Są one szczególnym rozwiązaniem dzięki naturalnym składnikom i szerokiej dostępności produktów. Dzięki stosowaniu domowych zabiegów zagęszczenia włosów nie trzeba obawiać się o ogromne koszty zabiegów w salonach fryzjerskich. Wszystko co jest potrzebne zazwyczaj znajduje się w gospodarstwie domowym lub w łatwy sposób może być zakupione w sklepie spożywczym. 

Domowe sposoby na rzadkie włosy mogą stać się rutyną codzienności, co pozwoli na utrzymanie długotrwałego efektu. Jak zatem zagęścić włosy stosując domowe sposoby? Odpowiedź jest prosta – na początek należy zadbać o to, aby nie obciążać włosów niepotrzebnymi zabiegami stylizacyjnymi. Na sam początek zaleca się zrezygnowanie na czas kuracji domowej z używania lokówek czy prostownic, gdyż przyczyniają się one do osłabienia włókien keratynowych i mogą znacznie spowolnić proces zagęszczania. 

Odpowiednia dieta

Dieta ma ogromny wpływ na stan zdrowia w tym włosów, skóry i paznokci. Podczas komponowania dziennego jadłospisu należy zadbać o źródło witamin szczególnie z grupy B oraz A i C. Koniecznym warunkiem jest dostarczanie odpowiedniej ilości żelaza w spożywanych posiłkach. Sugeruje się, aby celem poprawy kondycji włosów spożywać nabiał, ryby, rośliny strączkowe oraz pieczywo pełnoziarniste. Należy również zadbać o odpowiedni bilans kaloryczny. Ciągłe stosowanie deficytu kalorycznego może negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. W tym celu należy skonsultować każdą dietę redukcyjna z odpowiednim specjalistą, który w oparciu o swoją wiedzę określi jakie produkty i w jakich ilościach spożywać aby dostarczyć organizmowi wszystkiego czego potrzebuje. 

  Szare krzesła vintage w salonie, jadalni i sypialni: praktyczne wskazówki

Masaż skóry głowy 

Nie bez znaczenia jest poziom ukrwienia skóry głowy dla zagęszczenia włosów. Odpowiednie ukrwienie powoduje pobudzenie cebulek włosa do wzrostu. Dzięki regularnemu masażowi skóry głowy cebulki stają się silniejsze. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie chwile relaksu. Poza funkcją stymulującą komórki włosów do wzrostu masaż skóry głowy pozwala na odprężenie się po ciężkim dniu pracy. 

Wcierki i maseczki

Dostępne w drogeriach wcierki i maseczki do włosów przyczyniają się do poprawy ich struktury, przez co włosy stają się silniejsze i mniej podatne na uszkodzenia. Zawarte w kosmetykach składniki odżywcze dokładnie wnikają w strukturę włosa nadając jej sprężystość i blask. Stosowanie wcierek oraz maseczek jest bardzo popularną domową metodą na zagęszczenie włosów na czubku głowy oraz całej jej długości. Drogerie oferują szeroki zakres wyboru, który z pewnością znajdzie zastosowanie podczas codziennej pielęgnacji. 

Kosmetyki

Podczas domowych zabiegów zwiększających objętość włosów nie można zapominać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Pierwszym krokiem powinno być wyeliminowanie z pielęgnacji specyfików zawierających szkodliwe dla włosów substancje takie jak: alkohole, detergenty anionowe ora tzw. ftalany.

Jak naturalnie zagęścić włosy

Jest mnóstwo naturalnych sposobów do zagęszczenia włosów. Stosuje się je od pokoleń i cieszą się one szerokim uznaniem wśród zwolenników ekologicznych rozwiązań. Decydując się na naturalne sposoby zagęszczenia włosów należy pamiętać o konieczności regularnego stosowania zabiegów zagęszczających. Zatem jak naturalnie zagęścić włosy?

Olejowanie włosów

olejowanie wlosów
Olejowanie włosów – domowy sposób na zagęszczenie włosów

Olejowanie włosów jest najpopularniejszym naturalnym sposobem zagęszczenia włosów. W tym celu stosuje się mieszankę olejków głównie oleju rycynowego oraz kokosowego, którą po wstępnym delikatnym podgrzaniu nakłada się w niewielkiej ilości na kosmki włosów lub skórę głowy. Olejowanie dostarcza wielu składników odżywczych dzięki czemu włosy stają się gęste i lśniące. 

Drożdże 

Doskonałe źródło aminokwasów i witamin z grupy B pomaga znacznie zagęścić włosy za sprawą wzmocnienia cebulek włosów oraz pobudzeniu ich do wzrostu. Drożdże można spożywać jako formę zawiesiny z wodą dzięki czemu organizm otrzyma wiele cennych składników. Częste zastosowanie drożdże znajdują jako składnik maseczki do włosów, która powstaje na skutek zmieszania ze sobą drożdży, mleka oraz miodu. Nakładanie takiej maseczki co kilka dni pozwoli na osiągnięcie gęstych i bujnych włosów. 

  Świąteczne zwyczaje, o których mogłaś nie wiedzieć

Wcierki i płukanki

Do naturalnych sposobów zagęszczenia włosów należą również różnego rodzaju wcierki oraz płukanki. Najczęściej stosowaną jest wcierka na bazie kozieradki, która sprawia, że na skórze głowy pojawiają się nowe włosy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób borykających się z łysieniem.  

Dominującą płukanką jest płukanka octowa, wzmacniająca cebulki włosów i w znaczny sposób pobudzająca krążenie. Zdumiewające efekty są zauważalne po miesiącu stosowania. 

Peeling skóry głowy

Peeling pozwala na złuszczenie martwego naskórka skóry głowy oraz niesamowicie pobudza włosy do wzrostu. Naturalny peeling można wykonać z cukru trzcinowego oraz olejku rycynowego lub kokosowego. 

Istnieje wiele sposobów jak naturalnie zagęścić włosy. Sposoby naturalne wraz z domowymi sposobami na zagęszczenie włosów cieszą się uznaniem wśród szerokiego grona kobiet borykających się z problemami z wypadaniem włosów lub brakiem ich objętości. Domowe sposoby eliminują konieczność stosowania kosztownych zabiegów kosmetycznych i dostarczają szerokiej gamy korzyści. 

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →