Terapia małżeńska: Przebieg, cel i dlaczego warto skorzystać

Terapia małżeńska: Przebieg, cel i dlaczego warto skorzystać

Czy zastanawiasz się, jak przebiega terapia małżeńska i dlaczego warto z niej skorzystać? Jeśli masz problemy w związku i szukasz rozwiązania, terapia małżeńska może być odpowiedzią na Twoje pytania. W tym artykule dowiesz się, jak wygląda terapia małżeńska, jakie są jej cele i dlaczego warto podjąć decyzję o skorzystaniu z niej.

Terapia małżeńska nie zawsze odbywa się wspólnie

Wiele osób wyobraża sobie terapię małżeńską jako wspólne sesje z terapeutą, ale tak nie musi być. Terapeuci mają różne metody pracy i niektóre sesje mogą odbywać się indywidualnie. Terapia małżeńska może być prowadzona przez różnych specjalistów, którzy pomogą Wam dojść do wspólnych wniosków i doprowadzić do porozumienia między Wami.

Trwanie terapii małżeńskiej

Trwanie terapii małżeńskiej zazwyczaj wynosi od 6 do 12 miesięcy. Podczas sesji skupia się na najważniejszych problemach w Waszym związku. Celem terapii małżeńskiej nie jest uczynienie z Waszego związku ideału, ale uratowanie go. Warto pamiętać, że udana terapia małżeńska nie zawsze kończy się byciem razem. Czasami podczas terapii partnerzy uświadamiają sobie, że ich związek nie ma sensu i powinni się rozstać. W takich przypadkach terapia małżeńska pomaga ostudzić emocje związane z rozstaniem i pomaga w pogodzeniu się z nimi.

Pójście na terapię małżeńską nie oznacza automatycznie rozwodu

Warto zaznaczyć, że pójście na terapię małżeńską nie oznacza automatycznie rozwodu. Terapie małżeńskie mogą być skuteczne i nie zawsze kończą się rozwodami. Propozycję terapii partner może potraktować jako wstęp do rozmów o rozwodzie lub rozstaniu, ale warto przekonać go, że terapia małżeńska może pomóc w rozwiązaniu problemów i poprawie związku.

Skorzystaj z pomocy terapeuty

Jeśli problemy w związku powracają pomimo prób ich rozwiązania, warto skorzystać z pomocy terapeuty. Terapia małżeńska pomaga w usprawnieniu komunikacji między partnerami i wyjściu z zaklętego koła nieporozumień. Nie czekaj, aż problemy narastają. Jeśli istnieje trudność, która nie daje Wam spokoju, sięgnijcie po pomoc terapeuty.

Terapia małżeńska jako szansa na odbudowanie związku

Terapia małżeńska może być szansą na odbudowanie związku i znalezienie wspólnego porozumienia. Nie wahaj się skorzystać z tej możliwości, jeśli masz problemy w związku. Terapeuci specjalizujący się w terapii małżeńskiej mogą pomóc Wam znaleźć drogę do lepszego i bardziej satysfakcjonującego związku.

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →