Unikaj tych błędów na randce, które odstraszają drugą osobę

Unikaj tych błędów na randce, które odstraszają drugą osobę

Czy zdarzyło Ci się, że po udanej pierwszej randce druga osoba nagle przestaje odpowiadać na Twoje wiadomości? Zastanawiasz się, co mogłeś zrobić nie tak i czy to Twoja wina? Czy Twoje wyszukane teksty na podryw okazały się żenujące? Nie martw się, nie jesteś sam. Wielu z nas doświadcza tego rodzaju sytuacji. Jednak istnieją pewne błędy, które możemy unikać, aby zwiększyć szanse na udaną randkę. Przedstawiamy najpopularniejsze zachowania, które odstraszają drugą osobę. Zapraszamy na lekcję, w której omówimy najczęstsze błędy na randce w pigułce!

1. Zanudzanie swoim ciągłym mówieniem: gadulstwo

Często w chwilach stresowych nasze słowa nie chcą przejść przez gardło, a innym razem nie dajemy dość do głosu drugiej stronie. W rezultacie z naszych ust najczęściej płyną głupoty. Jeśli chcesz, aby to było wasze ostatnie spotkanie, opowiadaj o swoich byłych partnerach, problemach żołądkowych psa, niepasujących butach czy plamie na koszuli, której nie możesz się pozbyć od dłuższego czasu. Szansa na kolejne spotkanie będzie bliska zeru.

2. Zegarek zostaw w domu: spóźnialstwo

Spóźnienie się do restauracji bez przepraszania to kardynalny błąd na randce. Pokazuje partnerowi, że nie jest dla nas ważny. Nawet jeśli zaczniemy się tłumaczyć i przepraszać, trudno jest zatrzeć pierwsze wrażenie. Takie zachowanie może sprawić, że zostaniemy uznani za osoby nie szanujące innych, zakręcone lub zarozumiałe.

3. Ciągłe narzekanie: marudzenie

Nikt nie lubi ciągłego marudzenia. Jeśli narzekasz na wszystko, włącznie z jedzeniem, które właśnie otrzymałeś, to druga osoba może uznać Cię za osobę przemądrzałą z wygórowanymi wymaganiami. Lepiej unikać narzekania na obsługę, pogodę i inne rzeczy. Jeśli znasz się na gastronomii czy wyborze odpowiedniej zastawy do podawanych dań, lepiej nie pokazuj tego na pierwszym spotkaniu. Delikatna uwaga na zasadzie ciekawostki będzie wystarczająca.

4. Wytykanie wad i błędów

Powiedz, co Ci się nie podoba w sobie lub w partnerze. Wytykanie brzydkiego krawata, sukienki, która pogrubia, czy ciągłe narzekanie na swój wygląd może sprawić, że druga osoba dojdzie do wniosku, że faktycznie nie jesteście tacy fajni, za jakich was wzięła na początku. Ciągłe wytykanie wad i błędów drugiej osobie również szybko zakończy spotkanie niepowodzeniem. Czy czujesz się swobodnie przy osobach, które cały czas Cię poprawiają?

  Seks tantryczny: Związek z filozofią dalekowschodnią i medytacją, który często jest bagatelizowany

5. Zapomnij o kulturze: zapominanie o dobrych manierach

Trzymaj łokcie na stole, głośno siorb, pijąc napój, i mów z pełną buzią. Przecież Twój przyszły partner musi wiedzieć, jaki jesteś naprawdę. Nie musisz być spięty przez całe spotkanie, ale nagminne łamanie zasad dobrego wychowania na pewno nie zostanie dobrze odebrane.

Unikanie tych błędów na randce może znacząco zwiększyć szanse na udane spotkanie. Pamiętaj, że randka to okazja do poznania drugiej osoby i budowania pozytywnego wrażenia. Zastanów się, jakie błędy na randce uważasz za najgorsze i czy masz jeszcze jakieś dodatkowe sugestie do tej listy? Pamiętaj, że każda randka to szansa na nowe doświadczenia i możliwość znalezienia prawdziwej miłości.

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →