wazelina w pielęgnacji

Wazelina na włosy – jak stosować, efekty i opinie

Włosy to wizytówka każdego człowieka. Zazwyczaj pierwsze, na co zwracamy uwagę to właśnie one. Wiele czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych potrafi negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. Co zrobić, kiedy nasze włosy zaczynają wyglądać na niezdrowe? Jak o nie zadbać, poprawić ich kondycję oraz nasz samopoczucie. Sposób jest prosty – wazelina kosmetyczna na włosy potrafi zdziałać cuda!

Czy wazelina jest dobra na włosy?

Wazelina od dawna ma wiele zastosować w przemyśle kosmetycznym. To uniwersalny środek do pielęgnacji. Jej właściwości potrafią być zbawienne dla kondycji naszej skóry oraz włosów, a efekty zaskakujące i zadowalające. Wazelinę możemy stosować jako balsam na usta, krem do rąk – świetnie sprawdzi się, zwłaszcza podczas mroźnej pogody. Kosmetyk coraz częściej używany jest także do pielęgnacji i regeneracji włosów. Dzięki wazelinie nasze włosy staną się lśniące i błyszczące, ponieważ posiada ona właściwości zmiękczające i dogłębnie nawilżające. Wazelina na suche włosy jest więc często stosowana, gdyż niweluje zniszczenia i przesuszenie oraz zapobiega puszeniu się włosów. Produkt jest świetny także do skóry głowy. Wazelina ma, więc korzystne działanie na nasze włosy i skórę.

Wazelina na włosy – jak stosować?

wazelina na wlosy

Wazelinę można stosować zarówno do pielęgnacji włosów, jak i skóry głowy. Wazelina jest świetna na suche i zniszczone włosy. Produkt możemy użyć również do zabezpieczenia końcówek włosów oraz w celu przyspieszenia i pobudzenia wzrostu włosów. Stosowanie jest banalnie proste. W przypadku, jeśli chcemy zastosować wazelinę w celu nawilżenia naszych włosów na całej ich długości, należy nałożyć ją na włosy jak maskę lub odżywkę. Jednak używamy jej w odwrotnej kolejności, niż to ma miejsce przy standardowej pielęgnacji odżywką, ponieważ wazelina trudniej zmywa się z włosów. Nakładamy ją, przed myciem, na całą długość włosów i trzymamy około 30 minut. Po tym czasie zmywamy wodą, a następnie używamy szamponu. Produkt można również stosować do zabezpieczenia końcówek włosów – zapobiega to ich rozdwojeniu. Wystarczy, że odrobinę produktu wetrzemy w końcówki włosów, można to robić zarówno na mokrych, jak i suchych włosach. 

  Dieta na zdrowe i piękne włosy - co jeść, a czego warto unikać?

Wazelina na skórę głowy

Drugi wariant to zastosowanie wazeliny na skórę głowy – przyśpieszy to wzrost włosów. Nie jest to jednak opcja dla wszystkich. Przy tym zastosowaniu wazelina może poprawić kondycję skóry głowy, ale może też ją pogorszyć, zapychać pory i powodować stany zapalne. Najlepiej przed zastosowanie zrobić próbę alergiczną na niewielkim fragmencie skóry. Jeśli jednak możemy używać wazeliny do pielęgnacji skóry głowy, należy wetrzeć niewielką ilość produktu w skórę i pozostawić na noc.

Wazelina na włosy – efekty

Dobroczynne działanie wazeliny to między innymi – nawilżenie, regeneracja, wygładzenie. Produkt dogłębnie wnika w strukturę włosa, tworząc na jego powierzchni zabezpieczającą powłokę. Efekty, które można uzyskać przy systematycznym stosowaniu wazeliny to: mocno nawilżone, lśniące, miękkie, a przede wszystkim zdrowe włosy. Czasem wystarczy jedno zastosowanie wazeliny, żeby zobaczyć znaczną różnicę w kondycji włosów. Dodatkowo wazelina odżywia rozdwojone końcówki, a także zmniejsza prawdopodobieństwo ich powstawania w przyszłości. Dodatkowym pozytywnym efektem stosowania wazeliny na włosy jest ich widoczne wzmocnienie, dzięki czemu są o wiele mocniejsze. Produkt chroni też nasze włosy przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Po zastosowaniu wazeliny można zauważyć, że nasze włosy zyskują drugie życie. Ten uniwersalny produkt potrafi poradzić sobie nawet z łupieżem spowodowanym suchością skóry. Dla tak zniewalających efektów, warto, chociaż spróbować przygody z wazeliną kosmetyczną i dać jej szansę.

Wazelina na włosy – opinie

Opinie na temat wazeliny są podzielone. Jednak zdecydowana większość konsumentów jest zadowolona z jej stosowania. Negatywne opinie wynikają zazwyczaj z predyspozycji alergicznych, które wykluczają użycie wazeliny. Niektórzy narzekają również na trudność przy zmywaniu wazeliny, co oczywiście wynika z jej konsystencji i składu. W pozytywnych opiniach, wazelina doceniana jest przede wszystkim za to, że jest uniwersalna. To jeden produkt, który może mieć szerokie zastosowanie. Pozytywne opinie wazelina zyskała również dzięki nawilżającemu, nabłyszczającemu i wzmacniającemu działaniu – większość osób, które regularnie ją stosują, zauważa wzrost włosów oraz ich wzmocnienie. Warto więc sięgnąć po ten produkt, aby przekonać się, czy i w naszych oczach zyska on uznanie.

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →