związek z rozwodnikiem

Związek z rozwodnikiem – czy życie z rozwodnikiem dobra decyzja?

Każdy marzy o miłości i partnerze, który będzie go wspierał na co dzień w różnych życiowych wyzwaniach. Nie zawsze jednak na taką bratnią duszę można trafić od razu. Wielu ludzi, gdy spotyka docelowego partnera lub partnerkę, jest już po przejściach, które w niektórych przypadkach mogą okazać się naprawdę trudne. Czy kawaler z odzysku to dobra partia? Mówi się, że miłość nie wybiera, a strzała amora może dopaść człowieka w najmniej spodziewanym czasie. Co zrobić, gdy na Twojej drodze stanął rozwodnik? Angażować się w tę relację, czy uciekać, gdzie pieprz rośnie? Każda sytuacja jest inna i wymaga gruntownego przeanalizowania. Jeśli właśnie zmagasz się z podobnym dylematem, to koniecznie zapoznaj się z poniższy artykułem!

Mężczyzna po rozwodzie a nowy związek

Rozwodnicy często traktowani są przez społeczeństwo stereotypowo, choć zdecydowanie bardziej pejoratywnie podchodzi się do rozwodników płci męskiej. Facet po rozwodzie często niesłusznie ma przyklejoną łatkę bawidamka, osoby, która nie była w porządku wobec eks żony lub ma tak trudny charakter, że nie da się z nią wytrzymać. Zdecydowanie częściej również przyznaje się małoletnie dzieci kobiecie, która rozwiodła się z mężem. To wszystko sprawia, że związek z rozwodnikiem może nie kojarzyć Ci się dobrze. Nie każda kobieta jest w stanie związać się z kimś, kto chce budować nowy związek po rozwodzie. Paniom towarzyszą różne obawy. Przede wszystkim, możesz myśleć, że skoro poprzednia kobieta od niego uciekła, to z pewnością miała ku temu powód, bo on coś ukrywa. Brak wiary w dobre intencje nowo poznanego mężczyzny dyskwalifikuje ten związek już na wstępie. Jeśli sądzisz, że partner po rozwodzie jest kimś gorszym, bo nie umiał utrzymać małżeństwa, to zastanów się, co by było, gdybyś to Ty była na jego miejscu. Ludzie mają tendencje do oceniania, zanim kogoś dobrze poznają lub są bardzo stronniczy w swoich osądach. Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj wina leży po obu stronach, a do rozstania mógł doprowadzić szereg różnych czynników niezależnych nawet od współmałżonków. Najważniejsze jest wreszcie to, że nie każdy związek jest taki sam. To, że jego małżeństwo nie przetrwało, nie oznacza od razu, że nowy związek po rozwodzie również jest skazany na porażkę. Wszystko zależy od Waszej zgodnej woli i siły łączącego Was uczucia. Najgorsze, co możesz zrobić to traktować nowego partnera jak człowieka niższej kategorii tylko dlatego, że ma za sobą doświadczenie rozwodu. Pamiętaj, że dla niego związek po rozwodzie również może być obarczony ryzykiem i dużym strachem. Bardzo wiele zależy od Twojej dojrzałej postawy. Zapewne i Tobie zdarzyło się w życiu z kimś rozstać nawet, jeśli z tą osobą nie łączył się ślub, więc w pełni rozumiesz to doświadczenie i towarzyszące mu emocje. 

  Włosy gładkie i proste bez użycia prostownicy? Poznaj Smoothing System od MUDII i odmień swoją pielęgnację.


Facet po rozwodzie – czy warto się w to pakować?

W pewnym wieku trudno trafić na osobę, która nie ma za sobą żadnego nieudanego związku. Ludzie mają prawo popełniać błędy i dokonywać złych wyborów w swoim życiu. Jeśli właśnie pojawił się w Twojej przestrzeni facet po rozwodzie, który bardzo Ci się podoba, spróbuj chociaż dać mu szansę. Najpierw postaraj się dobrze poznać tego mężczyznę, dowiedzieć się, co lubi, jakie wartości są dla niego istotne w życiu, jakie ma zainteresowania i czy ogólnie jest Wam po drodze. Na pewno nie powinnaś już w pierwszych dniach znajomości zadawać intymnych pytań dotyczących jego poprzedniego związku. Jeśli będzie chciał o tym rozmawiać, sam wyrazi taką wolę. Związek z rozwodnikiem, zwłaszcza w początkowej fazie, wymaga dużo taktu i cierpliwości. Musisz mieć świadomość tego, że partner po rozwodzie może być nieufny i zamknięty w sobie. Jeśli naprawdę zależy Ci na tym mężczyźnie, staraj się niczego na nim nie wymuszać i daj mu czas na oswojenie się z nową sytuacją. Nie chodzi o to, aby obchodzić się z kimś jak z przysłowiowym jajkiem, ale wykazać zrozumienie dla potrzeb drugiej strony. Mężczyzna po rozwodzie a nowy związek to bardzo drażliwy temat. Niektórzy przez długi czas pozostają zablokowani na nową miłość, gdyż czują się rozgoryczeni faktem, że to, co miało być związkiem na całe życie, okazało się nietrwałe. Jeżeli naprawdę chcesz dać szczęście temu mężczyźnie, powinnaś wykazać się ogromną empatią i zdawać sobie sprawę z tego, że życie z rozwodnikiem nie zawsze jest usłane różami.

Związek z rozwodnikiem psychologia

Jeśli rozwód miał miejsce niedawno, pozwól nowo poznanej osobie pobyć przez jakiś czas samej. Możecie przecież utrzymywać kontakt na stopie koleżeńskiej, spotykając się od czasu do czasu i uczestnicząc we wspólnych rozrywkach. W ten sposób najlepiej można poznać drugiego człowieka, nie naruszając zbyt wcześnie jego sfery intymnej. Jeśli chodzi o związek z rozwodnikiem psychologia ostrzega przed stosowaniem zasady „klin klinem”. Leczenie złamanego serca, wikłaniem się w nowy związek, rzadko przynosi spodziewane rezultaty. Wręcz przeciwnie, może doprowadzić do kolejnych błędnych decyzji w sferze uczuciowej i jeszcze poważniejszego zranienia zarówno rozwodnika, jak i osoby, która decyduje się na związek z nim. Musisz wiedzieć, że rozwód zaliczany jest do najbardziej traumatycznych przeżyć w życiu człowieka. Właśnie dlatego potrzeba czasu na dokonanie tzw. higieny psychicznej po rozwodzie, aby wejść w nową, wartościową relację. Mężczyzna po rozwodzie ma prawo do osobistego przeżywania trudnych emocji. 

  Dlaczego związki na odległość się rozpadają? Przyczyny i sposoby ich przeciwdziałania


Związek z rozwodnikiem z dziećmi

Sytuacja wydaje się dużo bardziej skomplikowana, jeśli wiążesz się z osobą, która ma dzieci z poprzedniego związku. Oznacza to jedno: kontakt z byłą żoną! Dla wielu nowych partnerek jest to kompletnie nie do zaakceptowania, ponieważ obawiają się, że przez to ich facet zechce wrócić do eks małżonki. Jeśli nachodzą Cię takie właśnie ponure myśli, pomyśl, że przecież, gdyby wszystko układało się między nimi jak należy, na pewno nie zdecydowaliby się na rozstanie. Jeśli mężczyzna zdecydował się na bycie z Tobą, to najlepszy dowód na to, że nie widzi żadnych szans na powrót do małżeństwa. Związek z rozwodnikiem z dziećmi to również konieczność rezygnowania ze wspólnie spędzonego czasu na rzecz jego kontaktów z pociechami oraz z części wspólnych pieniędzy, które on przeznaczy na alimenty. Są to ofiary, które musisz ponieść, wchodząc w bliższą relację z facetem po rozwodzie, ale przy odrobinie dobrej woli, można wszystko tak zorganizować, aby nikt nie cierpiał. Wspieraj go we wszystkim, nie próbuj zniszczyć jego relacji z dziećmi i traktuj je w miły sposób nawet, jeśli w ich oczach jesteś wredną babą, która zabrała tatę. Z czasem zrozumieją, że tata też ma prawo do szczęścia. Pamiętaj, że Twoją rolą nie jest zastępowanie dzieciom matki lub bycie ich serdeczną przyjaciółką. Na pewno nie jest również dobrym pomysłem stawianie ultimatum na zasadzie: albo ja, albo dzieciaki. Możesz być po prostu partnerką ojca, która traktuje jego dzieci z życzliwością i rozumie, że one także mają prawo spędzać z nim czas. 


Związek z rozwodnikiem bez dzieci

Choć bez dzieci z małżeńskiego łoża jest dużo łatwiej, to jednak nie zawsze. Co zrobić, gdy mężczyzna po rozwodzie nie potrafi zerwać całkowicie relacji z byłą żoną, pomimo tego, że formalnie nic już go z nią nie łączy? Czy powinnaś być wówczas zazdrosna? A może zakazać mu kontynuowania tej znajomości? Związek z rozwodnikiem bez dzieci może zamienić się w prawdziwy koszmar, gdy była żona dzwoni w środku nocy i przez cały czas angażuje Twojego nowego partnera w swoje życie pod pozorem problemów, z którymi sama sobie nie radzi. Nie zawsze nowy związek po rozwodzie jest przesłanką do tego, by całkowicie zerwać relację z eks partnerką, ale jeśli w Twojej ocenie, była żona nie pogodziła się z rozwodem i robi wszystko, by odzyskać partnera, który obecnie jest już z Tobą, powinnaś reagować. Spróbuj na spokojnie porozmawiać ze swoim facetem i wyjaśnij mu, że ta sytuacja jest dla Ciebie niekomfortowa. Jeśli partnerowi zależy na Tobie z pewnością nie pozwoli, abyś czuła się źle. Czasem facet po rozwodzie nie chce się angażować zbyt szybko w coś poważnego, a relację z byłą żoną traktuje jako bufor bezpieczeństwa, bo brak zerwania z przeszłością powoduje niemożność pełnego wejścia z nową przyszłość. 

  Docieranie się w związku - duchowa droga do zrozumienia i pokonania konfliktów


Związek z rozwodnikiem a kościół

Katolikom rozwodzenie się przychodzi dużo trudniej i powoduje dodatkowe wątpliwości. Jeśli jesteś osobą wierzącą możesz mieć dylemat pod tytułem związek z rozwodnikiem a kościół. Choć dopuszczalne są kościelne rozwody, to niezwykle trudno je uzyskać. Zdarza się to w naprawdę wyjątkowych przypadkach. Dlatego odpowiadając sobie na pytanie: facet po rozwodzie czy warto, musisz mieć świadomość, że prawdopodobnie złożenie przysięgi w białej sukni w obecności księdza nigdy nie stanie się Twoim udziałem. Odpowiedz sobie na pytanie, co jest dla Ciebie priorytetem: legalizacja związku w kościele czy pójście za głosem serca? Choć to może nie spodobać się Twojej rodzinie i religijnym osobom z otoczenia, pamiętaj, że wybór zawsze należy do Ciebie. Osoba po rozwodzie zasługuje na miłość jak każdy inny człowiek. Czasem trzeba coś poświęcić, aby ocalić wartość wyższego rzędu. Jeśli naprawdę kochasz, nie oceniaj po pozorach! 

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →