Medycyna estetyczna – mity i fakty

Medycyna estetyczna – mity i fakty

Bardzo często mylone są pojęcia chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Zabiegi chirurgiczne to tylko jedne z rodzajów zabiegów stosowanych w klinice medycyny estetycznej, ale nie jedyne.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi medycyny estetycznej ?

mitem jest stwierdzenie, że zabiegi te przeznaczone są przede wszystkim dla starzejących się kobiet. Po pierwsze, mężczyźni coraz częściej z powodzeniem poddają się zabiegom medycyny estetycznej, po drugie pacjenci sięgają po nie coraz wcześniej. Proces starzenia się organizmu zaczyna się teoretycznie w 25 roku życia, a praktycznie koło trzydziestki pojawiają się pierwsze, widoczne symptomy. I to jest właśnie najlepsza pora by odwiedzić klinikę medycyny estetycznej po raz pierwszy i wspólnie z lekarzami zaplanować zabiegi profilaktyczne. Wieczna młodość istnieje tylko w bajkach, ale realnie da się daleko przesunąć barierę starzenia się.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybrać na początku ?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oczywiście, każdy zna mankamenty swojego wyglądu i wie, co chciałby w nim skorygować, ale najlepszym pomysłem będzie konsultacja ze specjalistami. Klinika medycyny estetycznej drparda.com.pl  to zespół specjalistów – lekarzy, kosmetologów, dietetyków, a nawet psychologów i psychiatrów. Tak zespół może zagwarantować kompleksowe zajęcie się pacjentem. W drparda.com.pl  lekarze nie skupiają się wyłącznie na korekcie wyglądu i usunięciu wady. Ważne są przyczyny i profilaktyka. Zabiegów dokonuje się tutaj po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i wykonaniu na miejscu niezbędnych badań. Drparda.com.pl nie tylko przyjmuje pacjentów, ale również szkoli lekarzy i personel dla klinik medycyny estetycznej.

Czy medycyna estetyczna jest bezpieczna ?

Profesjonalnie działająca klinika medycyny estetycznej gwarantuje swoim pacjentom pełne bezpieczeństwo w czasie i po zabiegach. Wykonywane są szczegółowe badania, a po nich rozpatrywane ewentualne przeciwwskazania do konkretnych zabiegów. Tego typu zabiegom lepiej nie poddawać się w małych gabinetach kosmetycznych. Niestety dość często się zdarza, że są tam wykonywane przez osoby, które nie mają do tego ani odpowiedniej wiedzy ani uprawnień. Niektóre zabiegi i nie chodzi to wyłącznie o operacje plastyczne mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarza. Wykwalifikowany specjalista po przeprowadzeniu wywiadu sam podejmuje decyzję czy dany zabieg będzie bezpieczny dla pacjenta, czy lepiej zamienić go na inny, a nawet z niego zrezygnować.