Porównanie bondingu z innymi metodami estetycznej stomatologii

Porównanie bondingu z innymi metodami estetycznej stomatologii

Jeśli chcesz przeprowadzić korygowanie kształtu zębów, dostępnych jest kilka metod poprawy estetyki uzębienia. Może zostać Ci zaproponowany bonding, konutring lub licówki kompozytowe. Czym charakteryzuje się każda z tych metod i na którą postawić, aby mieć pełną satysfakcję? Przyglądamy się ich wadom oraz zaletom.

Bonding – wady i zalety

Bonding to korygowanie kształtu zębów za pomocą specjalnego kompozytu, którego cienką warstwę nakłada się na powierzchnię zębów, a następnie utwardza i doszlifowuje tak, aby uzyskać pożądany efekt. Jakie są zalety tego rozwiązania? Pierwszą będzie łatwość przeprowadzenia tego zabiegu. Drugą – znacznie niższe koszty w porównaniu z innymi metodami.

Kolejne to fakt, że bonding jest metodą praktycznie bezinwazyjną, a także szybką w wykonaniu. Operacja na jednym zębie zajmuje około godziny. Ponadto bonding jest odwracalny – można go usunąć, przywracając zęba do stanu przed zabiegiem. A czy są jakieś wady? Oczywiście, wszak nie ma rzeczy doskonałych.

Korygowanie kształtu zębów tą metodą nie nadaje się w przypadku rozległych uszkodzeń zęba, jak pęknięcia czy ubytki. Efekt estetyczny utrzymuje się maksymalnie do pięciu lat, zaś w tym czasie istnieje ryzyko przebarwienia od kawy i produktów spożywczych. 

Licówki – co trzeba o nich wiedzieć?

Licówki są tym samym, czym tipsy dla paznokci. Mamy tu nakładki na zęby, które posłużą do skutecznego maskowania przebarwień, wypełniania ubytków oraz ogólnej poprawy kształtu zęba. Wykonuje się je z różnych materiałów, dlatego dostępne są licówki kompozytowelicówki porcelanowe, a także wykonane z akrylu oraz tzw. „licówki bez szlifowania”.

Wszystkie działają w ten sam sposób – ich kształt dopasowany jest dokładnie do kształtu powierzchni zęba, do którego są przyklejane. Po naklejeniu cechuje je duża trwałość, szacowana nawet na 15 lat. Wykazują się wysokim poziomem odporności na przebarwienia, dlatego ten sposób na korygowanie kształtu zębów polecany jest każdemu, kto chce zapewnić sobie długotrwały efekt. Wady? Tu można zaliczyć konieczność szlifowania zębów, a także ryzyko uszkodzenia licówek.

  Nawilżenie skóry u osób z uczuleniem

Konturing – czy warto?

Konturing to sposób polegający po prostu na odpowiednim zeszlifowaniu zęba, co umożliwia zmianę jego kształtu lub długości. Równocześnie wypełnia się ubytki i poprawia niedoskonałości. Na koniec poleruje się i wygładza zęby. Zalety tej metody to łatwość jej przeprowadzenia – można załatwić ją podczas jednej wizyty. Wady?  Konturowanie zębów może prowadzić do utraty zdrowej tkanki zęba, co może zwiększyć wrażliwość zębów i wpłynąć na ich trwałość.

Która metodę na korygowanie zębów wybrać?

Z trzech wymienionych metod bonding jest najbardziej uniwersalny. Jednak to, która z nich będzie optymalna dla Ciebie, musi ocenić stomatolog. Gdzie najlepiej wykonać licówki kompozytowe warszawa? W tym mieście działa profesjonalna klinika stomatologiczna FabDent. Zgłoś się tam, aby  odbyć wizytę kontrolną, która pozwoli ustalić najlepszą metodą na korygowanie kształtu zębów.

Możesz tam przeprowadzić każdy zabieg korekcji. Możliwy jest m.in. bonding po aparacie w gabinecie Fabdent Warszawa. Wszystkie w bardzo przystępnych cenach. Dlatego umów się na wizytę już dzisiaj – na pewno nie pożałujesz tej decyzji!