romans

Kiedy i jak zakończyć romans z kochankiem?

Rozstania zawsze są trudnymi momentami w życiu. Relacje pomiędzy dwoma bliskimi sobie osobami z czasem wymagają uregulowania. Dlatego romans traktowany jest jako relacja przejściowa i zazwyczaj kończy się rozstaniem lub staje się trwałym związkiem. Jak zakończyć romans? Jak facet kończy romans? Kiedy jest odpowiednia pora na pożegnanie? 

Jak zakończyć romans z kochankiem? Przygotuj się na szczerą rozmowę 

Metod na to, jak zakończyć romans z kochankiem jest kilka. Wszystko zależy jednak od tego, czy chcecie ze sobą zostać i stworzyć trwałą relację, czy z różnych powodów konieczne jest jak najszybsze zerwanie łączącej was więzi. Zawsze najlepszym, co możecie zrobić, będzie zaoferowanie szczerej rozmowy drugiej osobie. O szczegółach i kontekście łączącej was relacji wiecie tylko wy, dlatego to wy musicie podjąć decyzję, co dalej. 

Trudniej rozstać się osobom, które są dla siebie bliskie, czyli jak zakończyć romans emocjonalny?

Gdy łączy was wyjątkowa więź, zakończenie emocjonalnego romansu będzie trudne, ale nie niemożliwe. Psychologowie twierdzą, że dużo prościej jest zakończyć relację, która opiera się wyłącznie na cielesności. Zerwanie więzi emocjonalnej wymaga czasu i uporu. Najgorsze będą pierwsze tygodnie, gdyż w przypadku emocji konieczne będzie wyznaczenie twardych granic, których nie możecie przekraczać. Pozwoli to z czasem na uzyskanie dystansu między wami, co może skutkować wygaśnięciem relacji.

Kochanek szefem lub współpracownikiem – co wtedy? 

Romans w miejscu pracy zdarza się nie tylko w filmach. Relacje te różnią się jednak pomiędzy współpracownikami a szefem i osobą podwładną. 

Jak zakończyć romans w pracy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak zakończyć romans w pracy. Wszystko zależy od waszych stanowisk. W przypadku, gdy zajmujecie podobną pozycję w firmie, zakończenie romansu będzie łatwiejsze. Porozmawiajcie wówczas o tym, dlaczego musicie zakończyć romans i podejmijcie decyzję, czy możliwa jest dalsza współpraca zawodowa. 

  Jak uwieść faceta? Poznaj 15 sposobów jak to zrobić

Jak zakończyć romans z szefem?

To zależy od miejsca pracy. W wielu korporacjach i firmach o globalnym zasięgu szef, wchodząc w relacje osobiste z osobą podwładną, może narazić się na poważne problemy, które zaważą na niego karierze. Jednak, gdy jest to przedsiębiorstwo, którego właścicielem jest szef, sprawa może być nieco bardziej skomplikowana, gdyż uregulowanie łączącej was relacji może wiązać się z koniecznością zmiany miejsca pracy przez jedną ze stron. 

Kiedy zakończyć romans? To zależy od stanowiska, perspektyw zmiany pracy oraz relacji. W przypadku, gdy rozstajecie się jako przyjaciele, zmiana pracy nie będzie koniecznością, szczególnie jeśli któreś z was może przenieść się do innego działu, ale tylko, jeśli uważacie, że jesteście dalej w stanie utrzymywać relacje wyłącznie zawodowe. Gdy rozstaniu towarzyszą złe emocje, lepiej wcześniej znaleźć alternatywne miejsce pracy, aby uniknąć potencjalnej zemsty. Ponadto duże firmy mogą wyciągnąć poważne konsekwencje wobec osoby postawionej wyżej. W przypadku osoby podwładnej, szczególnie jeśli jest kobietą, może przylgnąć negatywna „łatka”. Dlatego na pytanie, jak zakończyć romans z szefem, najlepiej odpowiedzieć kilkoma słowami – w cztery oczy i bez niepotrzebnego rozgłosu. Pozwoli to uniknąć niekomfortowych plotek i odpowiedzialności za naruszenie regulaminu. 

Kiedy i jak zakończyć romans z kochankiem?
Jak i kiedy zakończyć romans?

Jak zakończyć romans z manipulantem?

Manipulant, a więc osoba toksyczna, wymaga nieco innego podejścia. Człowiek ten może używać różnych zagrań psychologicznych, aby uniemożliwić zakończenie romansu. Niestety należy przygotować się na przykre sytuacje i możliwe nieczyste zagrania. Najlepiej rozpoznać, jak dana osoba manipuluje, a więc poznać przedmiot manipulacji. Najczęściej jest to strach przed czymś lub kimś. Przed zakończeniem romansu, należy poznać swoje prawa. Dotyczy to szczególnie miejsca pracy, gdzie manipulator może mieć funkcję dominującą, na przykład poprzez wyższą pozycję. Aby przekonać się, jak zakończyć romans z manipulantem, należy znać możliwe rozwiązania. Zależy to od kontekstu sytuacji. Następnie należy zbudować poczucie własnej wartości. Osoby, które stają się asertywne i pewne swoich praw, są dla manipulatora niekomfortowe, ponieważ mogą go szybko zdemaskować, a tym samym nie być podatnymi na jego działania. W przypadku, jeśli romans wiąże się z manipulacją, konieczne będzie stanowcze i niepozostawiające złudzeń zerwanie relacji. Podczas wymiany zdań toksyczna osoba będzie próbować zastraszania, dlatego tak ważne jest, aby dysponować powyższą wiedzą. Wówczas to osoba kończąca relacje jest na pozycji dominującej. 

  Brak pożądania w związku - zrozumienie przyczyn według nauk religii

Zdrada w małżeństwie – jak zakończyć romans z żonatym mężczyzną? Jak zakończyć romans z mężatką?

Zerwanie relacji z osobą, która jest po ślubie, zależy od relacji łączącej jej ze współmałżonkiem. Jeśli mąż lub żona dowie się o romansie, zakończenie relacji zazwyczaj jest decyzją wymuszoną oraz gwałtowną. 

Jak zakończyć romans z żonatym mężczyzną?

Pożegnanie z kochankiem, który ma żonę, najczęściej jest konieczne ze względu na ultimatum stawiane przez różne osoby z bliskiego otoczenia. Bycie tą drugą jest sytuacją bardzo niekomfortową i często jest punktem wyjścia do decyzji o zakończeniu romansu. Najgorsze co możesz zrobić, to zastraszanie danej osoby. Po prostu porozmawiajcie. Jeśli boicie się, że zostaniecie przyłapani, zdecydujcie się na rozmowę telefoniczną. Unikajcie wspomnień czy mówienia komplementów, gdyż może to potęgować ból po rozstaniu. 

Jak zakończyć romans z mężatką?

Poczucie winy i frustracja są naturalne w tym przypadku. Najważniejsze jest, aby relację zakończyć z klasą. Należy unikać wysyłania bukietów czy biżuterii. Rozmowa o rozstaniu powinna być jednoznaczna, nie można dawać nadziei drugiej osobie, że kiedyś relacja zostanie odnowiona. 

Kończąca się relacja dobiega końca. To trudne chwile dla obu stron, które przez czas trwania romansu zbliżyły się do siebie, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Jednak zanim podejmie się nieprzemyślane kroki, warto po prostu szczerze porozmawiać. Jest duża szansa, że rozmowa pozwoli uregulować relacje, oszczędzi stresu oraz wzajemnych wyrzutów. 

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →