komplement dla mezczyzny

Komplementy dla mężczyzny – poznaj 25 przykładów komplementów jakie lubią mężczyźni

Powszechnie utarło się, że potrzebę bycia komplementowaną ma przede wszystkim płeć piękna, czyli kobiety. To zresztą kobiety przodują w byciu komplementowaną, nie tylko przez swojego partnera, ale także przez obce osoby, rodzinę. Nie jest to jednak prawda. Mężczyźni również uwielbiają dostawanie tak zwanych „miłych słówek” i potrzebują ich tak samo jak kobiety. Możliwe, iż nie widać tego po każdym chłopaku, jednakże każdy z nich skrywa swoją delikatną stronę, która potrzebuje zainteresowania i miłości. Jednakże komplementy dla mężczyzny mimo wszystko zgoła różnią się od takich prawionych kobietom. 

Jakie komplementy lubią mężczyźni?

Tak jak wcześniej zostało wspomniane, komplement dla chłopaka nie będzie miał takiego samego charakteru jak komplement dla dziewczyny. Pozostaje więc pytanie, jaki powinien być to komplement, by mężczyzna poczuł się dobrze? By komplement miał pozytywny oddźwięk powinnyśmy zastanowić się nad jego charakterem i tym, co chcemy mężczyźnie dzięki niemu przekazać. Oczywiście istnieją komplementy powszechnie stosowane do mężczyzn, dotyczące ich wyglądu, np. popularne „Jesteś bardzo przystojny”, czy „Wyglądasz w tym garniturze tak męsko”, „To nowa fryzura? Wygląda bosko”, i tak dalej i tak dalej.. jednak jest to forma, która skupia się przede wszystkim na wyglądzie, a przecież same doskonale wiemy, że takie komplementy oczywiście są cudowne, aczkolwiek poza docenianiem wyglądu, uwielbiamy aprobowanie innych rzeczy. Właśnie to jest kluczem, który rozwiązuje problem postawiony jeszcze na początku tego artykułu. Komplement dla mężczyzny może dotykać różnych sfer. Mężczyźni uwielbiają, gdy poprzez komplementy podkreślamy ich pozycje, pokazujemy, iż są dla nas ważni, doceniamy ich starania, wysiłki, szanujemy ich, cieszymy się, że są przy nas obecni oraz że im ufamy. W tym artykule poznasz uniwersalne, gotowe komplementy dla faceta, które możesz zastosować w swoim domu. Gwarantujemy, że zobaczysz diametralną różnicę w zachowaniu swojego faceta.

Komplementy dla mężczyzny - poznaj 25 przykładów komplementów jakie lubią mężczyźni
Komplement dla przystojnego mężczyzny

Komplementy dla mężczyzny przykłady

Pokaż, że doceniasz jego wysiłki

Warto docenić swojego partnera nie tylko za jego ogromne czyny, ale nawet i za codzienność. Dla przykładu, gdy mężczyzna przychodzi wyraźnie zmęczony po pracy, a ty chcesz docenić jego wysiłki związane z waszą stabilnością finansową, warto wyrazić to poprzez zwykłe „Dziękuję, że się dla nas tak starasz, dzięki temu możemy żyć spokojnie z miesiąca na miesiąc.”. Czy, gdy po przyjściu z pracy zastaniesz go w kuchni, pichcącego ci obiad, na pewno niezmiernie ucieszy się, jeżeli usłyszy od ciebie „Robisz obiad? Świetnie, wygląda tak pysznie, że zjem chyba cały!”, a po wszystkim możesz powiedzieć: „Dziękuję, za ten obiad, był przepyszny, doceniam, że znalazłeś czas, żeby zrobić coś dla mnie do jedzenia.”. Innym, codziennym przykładem jest jakakolwiek usterka w domu, chociażby naprawa pralki. Świetnie, jeżeli po skończonej pracy powitasz go z uśmiechem słowami: „Świetnie jest mieć taką złotą rączkę w domu! W tych czasach ze świecą takich szukać.” Docenieniem może być także proste, krótkie, a zarazem bardzo wymowne „dziękuję” połączone z pocałunkiem. Taki gest również trafia w pamięć.

  Poznaj zdrowe soki z owoców idealne dla Twojego dziecka

Dodaj mu otuchy

Tak jak i kobiety, tak mężczyźni potrafią stresować się rozmową kwalifikacyjną, wejściem w nowe środowisko w pracy, testami i innymi, rozmaitymi problemami. W takich sytuacjach wsparcie, ciepłe słowa mogą okazać się kluczowe. Przed wymienioną wcześniej rozmową kwalifikacyjną najważniejsze jest pokonać ogarniający stres, warto więc chociażby powiedzieć po prostu: „Hej, ja w ciebie wierzę i wierzę również, że dostaniesz tę pracę.” albo „Kto nie chciałby takiego pracownika jak ty, jesteś inteligentny, oczytany, pracowity, a dodatkowo cudowny.”. Po wszystkim, gdy oczywiście twój mężczyzna otrzyma pracę poza gratulacjami można dodać „Wiedziałam, że dostaniesz tę pracę, jestem z ciebie bardzo dumna.”. Przed ciężkim wyborem warto dodać mu otuchy słowami „Jakiejkolwiek decyzji nie podejmiesz, wiem, że będzie słuszna. Jestem tu z tobą i cię wspieram we wszystkim, co robisz.”. Przed ważnym egzaminem warto poza trzymaniem kciuków powiedzieć: „Na pewno dasz radę, umiesz wszystko i na pewno wszystkich oczarujesz swoją kompetencją.”.

Pokaż, że go szanujesz

Takie komplementy dla mężczyzny zastosować najlepiej podczas rozmowy o problemach, wtedy, gdy rozwiązywany jest określony problem, gdy okazuje się, że to mężczyzna nie ma racji i zdobył się na odwagę, by otwarcie się do tego przyznać, dobrze jest go za to docenić, ponieważ wbrew pozorom mężczyznom bardzo ciężko jest „porzucić swoje ego” na drugi plan i przyznać się do błędu. Można wtedy rzec „Bardzo podziwiam, że potrafisz przyznać się do błędu, to bardzo męskie, mimo iż niewiele mężczyzn jest w stanie się do niego przyznać”. W razie rozmowy o takim charakterze warto także dodać: „Doceniam, że jeżeli masz jakiś problem, to o nim rozmawiamy i staramy się go rozwiązać wspólnie.”, ewentualnie „Cieszę się, że wyraziłeś swoją opinię, szanuję ją i wezmę ją pod uwagę.” Wiele osób twierdzi, że to jak mężczyzna odnosi się do swojej matki wiele o nim mówi, jeżeli więc traktuje swoich rodziców z należytym szacunkiem i ty „oddaj” mu ten szacunek słowami: „Imponuje mi z jaką troską podchodzisz do problemów rodziców, zawsze starasz się im pomóc, jesteś bardzo kochany.” 

Pokaż, że mu ufasz

Zaufanie jest tym, na czym opiera się zdrowy i stabilny związek, dlatego twój mężczyzna powinien wiedzieć, że nie tylko on darzy cię zaufaniem, ale także i ty darzysz jego. Czasami warto dać mężczyźnie swobodę w podejmowaniu decyzji, np. odnośnie remontu „Możesz wybrać taki kolor, jaki ci się podoba, ufam ci.”. W razie zamawiania jedzenia również można dać wybór mężczyźnie, żeby potem podziękować mu słowami: „Świetny wybór, sama nie wybrałabym lepiej. Jesteś najlepszy.”. Często warto również w razie wszelakich niespodzianek podziękować mu słowami: „Wiedziałam, że przygotujesz coś świetnego, kocham cię!”.

  Płynna płeć – czym jest genderfluid?

Cielesność faceta

Omawiana na samym początku, również nie może być pominięta, ponieważ tak jak i kobiety, panowie również mogą mieć kompleksy na punkcie swojego ciała. Właśnie z tego powodu warto zafundować parę komplementów dla chłopaka, by poczuł się przy tobie pewnie. Jeżeli twój facet dopiero zaczął ćwiczyć, warto to odzwierciedlić w komplementach: „Wow, rzeczywiście widać efekty ćwiczeń, powoli robią ci się muskuły.” albo „Wyglądasz znacznie zdrowiej odkąd chodzisz na siłownię i jesteś znacznie żywszy.”. Jeżeli są miejsca, których twój partner z jakiegoś powodu nie akceptuje, warto i je docenić „Uwielbiam twoje ramiona, lubię się w nich skryć.” Warto także, jeżeli zmieni coś w swoim wyglądzie, np. fryzurę czy zarost, docenić to i pochwalić „Wyglądasz bardzo atrakcyjnie z tym zarostem, tak męsko.”.

Gorące komplementy dla niego

Nie zapominajmy także o sferze intymnej, gdzie najbardziej tworzy się pewność siebie. Zamiast powtarzać bardzo powszechny komplement „Jesteś świetny w łóżku” można go rozszerzyć o istotne szczegóły, np. „Uwielbiam, gdy tak na mnie patrzysz, jak zwierzyna na ofiarę.” ewentualnie „Lubię patrzeć ci w oczy, gdy razem dochodzimy.” „Robisz to świetnie.”.

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →