mężczyzna patrzący na kobietę

Gdy facet wpatruje się w kobietę – co to oznacza?

Filtr może zacząć się tak naprawdę już od pierwszego spojrzenia. Gdy facet wpatruje się w kobietę, może mieć różne intencje. Najczęściej jest to chęć wyrażenia swojego zainteresowania. Warto jednak pamiętać, że intensywne wpatrywanie się może oznaczać także coś innego. Co możesz zrobić, gdy facet Cię obserwuje, a czego warto unikać? Co może oznaczać wpatrywanie się faceta w kobietę? Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji i wskazówek.

O czym myśli facet, gdy na Ciebie patrzy?

Przypadkowe spojrzenie, a może celowy zabieg mający zwrócić uwagę? Gdy facet Cię obserwuje, może okazać się, że jego intencje nie są tak oczywiste. Wiele kobiet uważa, że takie zachowanie to oczywiste rozpoczęcie filtru. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze tak jest. Jeśli zastanawiasz się, o czym myśli facet, gdy na Ciebie patrzy, musisz wiedzieć, że odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka propozycji, które mogą być odpowiedzią na Twoje pytanie. Pamiętaj jednak, że kluczem do sukcesu jest stosowna odpowiedź na kontakt wzrokowy. Dzięki temu dowiesz się, co tak naprawdę myśli wpatrujący się w Ciebie mężczyzna.

Dlaczego on ciągle na mnie patrzy? Jeśli zastanawiasz się nad tą kwestią, przeczytaj kolejne artykuły akapitu. Znajdziesz w nich kilka przydatnych informacji, które pomogą Ci odpowiedzieć na zadane pytanie. Artykuł zawiera także kilka porad i wskazówek pomagających odpowiednio zareagować na spojrzenie mężczyzny.

Dlaczego on ciągle na mnie patrzy?

Kiedy mężczyzna mierzy kobietę wzrokiem, może mieć ku temu przynajmniej kilka powodów. Oto najpopularniejsze:

 • Kobieta mu się podoba – naturalne jest to, że jeśli coś lub ktoś przyciąga naszą uwagę, chcemy na to lub na tego kogoś patrzeć. Tak jest właśnie w przypadku mężczyzny, który wpatruje się w kobietę. Jeśli widzisz zainteresowanie w jego oczach, prawdopodobnie po prostu mu się podobasz, Twoja uroda jest w jego typie.
 • Lubi filtr – ukradkowe spojrzenia, a może długie wpatrywanie się? Filtr może zacząć się właśnie od tego etapu. Wielu mężczyzn lubi po prostu filtrować z kobietami i szukają kontaktu wzrokowego, aby rozpocząć grę zwaną uwodzeniem.
 • Mężczyzna robi to nieświadomie – zastanawiasz się: dlaczego on się we mnie wpatruje? Czasami może zdarzyć się, że facet robi to nieświadomie. Tobie na pewno też zdarzyło się zawiesić na czymś lub na kimś wzrok i odpłynąć myślami gdzieś daleko.
 • Myśli, że się znacie – to kolejna sytuacja, która zdarza się zarówno panom, jak i paniom. Być może mężczyźnie wydaje się, że chodził z Tobą do podstawówki albo kiedyś razem pracowaliście.
 • Chce pokazać, że jest zainteresowany – niektórzy mężczyźni są odważni i przebojowi, a inni nie są tak pewni siebie. Gdy facet wpatruje się w kobietę, może chcieć po prostu zwrócić na siebie uwagę i pokazać, że jest zainteresowany. 
 • Facet Cię ocenia – trzeba przyznać, że czasami każdy człowiek ocenia innych i jest to normalne. Jeśli mężczyzna patrzy na Ciebie, ale nie próbuje nawiązać kontaktu w inny sposób, być może po prostu ocenia Twój wygląd lub zachowanie.
 • Coś jest nie tak – pośpiech i stres sprawiają, że można źle zapiąć koszule lub niechcący pobrudzić ubranie. Gdy facet Cię obserwuje, warto upewnić się dyskretnie, czy wszystko jest w porządku.
  Nietrzymanie moczu u osób starszych - przyczyny

Powyższe sytuacje to tylko niektóre z wielu możliwości. Czytaj dalej, a dowiesz się, co możesz zrobić, gdy mężczyzna się w Ciebie wpatruje. Pamiętaj, że warto odpowiednio zareagować, aby uzyskać odpowiedź na najważniejsze pytanie.

Facet patrzy mi głęboko w oczy – czy to dobrze?

Poza przykładami podanymi wcześniej warto wspomnieć o sytuacji, gdy mężczyzna patrzy głęboko w oczy podczas rozmowy. Niektóre panie czują się wówczas skrępowane lub nie mają pewności, czy oznacza to coś złego. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego mężczyzna patrzy kobiecie w oczy, musisz wiedzieć, że jest to dobry znak. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego oznacza, że facet angażuje się w rozmowę z Tobą. Poświęca Ci całą swoją uwagę, a więc możesz mieć pewność, że interesuje Go to, co masz mu do powiedzenia. Jeśli masz przy sobie kogoś takiego, musisz wiedzieć, że naprawdę mu się podobasz. 

Co robić, gdy facet wpatruje się w kobietę podczas rozmowy? Z pewnością warto odwdzięczyć się tym samym. Kontakt wzrokowy jest niezwykle ważny podczas rozmowy, jeśli go utrzymasz, pokażesz rozmówcy, że interesuje Cię to, co ma do powiedzenia. Takie rozmowy są niezwykle wartościowe i wpływają korzystnie na relację. Nawet jeśli nieco się krępujesz, postaraj się dać z siebie wszystko. Wraz z upływem czasu poznacie się lepiej i utrzymanie kontaktu wzrokowego nie będzie problemem.

Gdy facet Cię obserwuje – co robić?

Wiesz już, co może oznaczać intensywne wpatrywanie się faceta w kobietę. Wiesz także, że utrzymywanie kontaktu wzrokowego w trakcie rozmowy jest ważne. Warto także dowiedzieć się, co robić, kiedy mężczyzna mierzy kobietę wzrokiem. Tak naprawdę jest przynajmniej kilka dobrych sposobów na reakcję w takich sytuacjach. Oto kilka przykładów:

 • Obserwuj zachowanie – oczywiście warto robić to dyskretnie. Zwróć uwagę na mimikę i to, gdzie skupia się wzrok mężczyzny. Dzięki temu możesz określić, jaki jest powód tej obserwacji. Jeśli facet patrzy Ci w oczy oraz w okolice twarzy, a nawet klatki piersiowej, prawdopodobnie mu się podobasz.
 • Odwzajemnij spojrzenie – dzięki temu dasz wyraźny znak, że jesteś zainteresowana filtrem. Jeśli mężczyzna nie jest nieśmiały, na pewno przejdzie płynnie do kolejnego kroku.
 • Weź sprawy w swoje ręce – to najlepsza odpowiedź na pytanie: co robi, gdy facet mnie obserwuje i jest w moim typie. Po prostu zagadaj do niego lub napisz na kartce swoje imię z numerem telefonu i wręcz mu, a następnie uśmiechnij się zalotnie i wróć do załatwiania swoich spraw.
 • Sprawdź, czy wszystko jest w porządku – zrób to, jeśli mężczyzna nie wygląda, jakby właśnie zobaczył kobietę w swoim typie, a mimo to zerka na Ciebie. Może coś przykleiło Ci się do spodni? A może zapomniałaś zapiąć rozporek?
  Charyzma: Klucz do efektywnej komunikacji, przywództwa i wpływu społecznego

Facet patrzy mi głęboko w oczy, co zrobić? Jeśli mężczyzna jest w Twoim typie, warto dać mu to wyraźnie do zrozumienia. Jeśli zaś jest odwrotnie, najlepiej po prostu nie zwracać uwagi na próbę rozpoczęcia filtru. Pamiętaj, że dawanie złudnej nadziei to nic dobrego.

Kiedy mężczyzna mierzy kobietę wzrokiem – tego nie rób

Kiedy mężczyzna mierzy kobietę wzrokiem, ona powinna zareagować adekwatnie do sytuacji i zgodnie ze swoimi uczuciami, przekonaniami. Przede wszystkim pamiętaj, że nie musisz filtrować z kimś, kto Ci się po prostu nie podoba. Nie warto robić nic na siłę, chemia jest bowiem bardzo ważna i powinna być odczuwana z dwóch stron. Nie dawaj mężczyźnie nadziei, nie skończy się to dobrze ani dla niego, ani dla Ciebie. Jeśli wpatruje się w Ciebie facet, którego widzisz przypadkowo, po prostu nie reaguj na filtr. Jeśli zaś podrywa Cię ktoś znajomy, z kim widzisz się często, warto jasno określić swoje podejście. Pamiętaj jednak, że w drugim przypadku musisz być w stu procentach pewna, że mężczyzna próbuje z Tobą filtrować. Dlaczego on ciągle na mnie patrzy? Zastanów się bardzo dobrze nad prawdopodobną odpowiedzią na to pytanie. Dzięki temu będziesz mogła odpowiednio zareagować.

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →