Skóra na Twojej głowie jest przesuszona, a włosom ciągle brak objętości, są słabe, a na dodatek notorycznie się przetłuszczają? To objawy, które z pewnością sprawiają Ci duży dyskomfort. Jednym z rozwiązań, mogącym znacznie poprawić stan włosów i skalpu, jest … peelingowanie skóry głowy! Sprawdź, co może Ci dać ten prosty zabieg, który z powodzeniem wykonasz we własnej łazience.
Co daje peeling skóry głowy?
Zapewne masz świadomość, jak ważne jest regularne złuszczanie martwego naskórka na twarzy czy na innych częściach ciała. Często jednak zapomina się o tym, że skóra głowy również wymaga właściwej pielęgnacji, a peelingowanie jest jej nieodłączną częścią. Mogłoby wydawać się, że dobry szampon wystarczy – fakt, dobór środka myjącego jest kluczowy, ale nawet ten z silnym detergentem (który swoją drogą nie zawsze jest wskazany) nie da takich efektów jak peeling. Jakich zatem efektów po wykonaniu peelingu skalpu można się spodziewać? Przede wszystkim doskonale oczyszczonej skóry, idealnie wygładzonej i pozbawionej zrogowaciałej warstwy. Tym samym pozbędziesz się problemu przesuszenia – dzięki peelingowi skóra będzie lepiej przyswajała składniki aktywne z kolejnych etapów pielęgnacji. Dodatkowo krążenie krwi w głębszych warstwach skóry głowy poprawi się, dzięki czemu lepiej odżywione zostaną cebulki, a co za tym idzie – Twoje włosy będą silniejsze, gęstsze i odporniejsze na uszkodzenia. Poza tym wyeliminujesz także problem z tak zwanym „przyklapem”. Po peelingu włosy będą pięknie odbite od nasady. Zyskasz także uczucie świeżości, a przetłuszczanie zostanie już tylko złym wspomnieniem. Potrzeba większej zachęty?
Jaki peeling wybrać?
Firmy produkujące kosmetyki mają dla swoich klientów szeroki wachlarz propozycji różnych produktów o wszelkiego rodzaju działaniu. Podobnie rzecz ma się w przypadku peelingów do skóry głowy. Sprawdź np. peelingi do włosów w sklepie OnlyBio. Jaki zatem wybrać, by idealnie wpasował się w Twoje potrzeby? Przede wszystkim na początku określ, jak wrażliwą masz skórę i czego dokładnie potrzebujesz. Obecnie na rynku dostępne są:
- Peelingi z drobinkami złuszczającymi – jest to peeling mechaniczny, w skład którego mogą wchodzić na przykład zmielone łupiny orzechów, cukier czy glinki. Sprawdzą się one u posiadaczek stosunkowo grubej skóry głowy, która nie jest skłonna do podrażnień. Dają świetny efekt odbicia włosów od nasady.
- Peelingi z kwasami lub enzymami – to rodzaje peelingów chemicznych, których działanie oparte jest na rozpuszczaniu martwego naskórka. W ich skład wchodzą np. papaina, bromelaina czy kwasy owocowe. Będą idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających wrażliwą skórę głowy.
- Peelingi mieszane – zawierają zarówno enzymy, jak i drobinki ścierające, łącząc w sobie zalety obu peelingów.
Wykonanie peelingu włosów krok po kroku
Nie ma w tym niczego skomplikowanego, słowo! Zazwyczaj producenci umieszczają na opakowaniach porady dotyczące stosowania. Zwykle wystarczy nałożyć produkt na całą skórę głowy, wykonać lekki masaż i pozostawić na kilka chwil, a następnie zmyć kosmetyk i przystąpić do dalszych etapów pielęgnacji. Pamiętaj, by dotrzeć w każde miejsce, nawet jeśli Twoje włosy będą to utrudniały. Przekonasz się, że jeszcze za to podziękują!