facet któremu zależy

Jak postępować z facetem żeby mu zależało, czyli co zrobić żeby facet się zaangażował?

Pierwsze randki bywają ekscytujące, nie zawsze jednak są prostą drogą do związku. Często zdarza się, że mimo zgodności charakterów, podobnych zainteresowań i świetnie spędzanego czasu mężczyzna nie wydaje się skłonny do zaangażowania. Niezobowiązujące randki mogą wydawać mu się bardzo wygodną opcją, która nie wymaga od niego zbytnich starań, wierności, czy robienia planów na przyszłość. Co powinnaś zrobić w takiej sytuacji, jeśli zależy ci na zbudowaniu stałego związku? Sprawdź jak postępować z facetem, żeby mu zależało! 

Co zrobić, żeby facet się zaangażował – proste sztuczki, dzięki którym stworzysz udany związek 

Bez silnego zaangażowania obu stron nie da się zbudować silnego związku. To właśnie zaangażowanie sprawia, że staramy się nieustannie podtrzymywać zainteresowanie sobą, rozniecać przygasający ogień i budować mocną więź. Zdrowa relacja wymaga takich samych starań ze strony mężczyzny i kobiety. Niestety panowie czasami niechętnie angażują się w nowe związki, które wydają się im zamachem na wolność. W takim razie, co zrobić żeby facet się zaangażował?  

Przestań naciskać i wywierać presję

Kobiety, którym zależy na związku z danym mężczyzną, często chcą nakłonić go wyznania uczuć. Wywierając nacisk, osiągniesz jednak skutek odwrotny do zamierzonego. Nic tak nie odstrasza mężczyzny, jak poczucie presji. Ponadto naciskając na niego, będziesz sprawiać wrażenie zdesperowanej. Co w takim razie powinnaś zrobić? Odpuścić, zająć się sobą i swoim życiem. Pogłębienie dystansu sprawi, że mężczyzna poczuje się w relacji niepewnie i sam zacznie się bardziej angażować, by na nowo cię zdobyć. 

Przez cały czas bądź sobą

Udawanie czegokolwiek, by wymusić na mężczyźnie zaangażowanie, nie ma najmniejszego sensu. Związki budowane na kłamstwie są zazwyczaj z góry skazane na porażkę. Eksponując swoje indywidualne cechy charakteru oraz zainteresowania, zalety i wady możesz przyciągnąć do siebie mężczyznę, ponieważ najbardziej interesująca jesteś wtedy, kiedy jesteś sobą. 

Lekka zazdrość jest potrzebna! 

Obsesyjna zazdrość zepsuła już niejeden związek. Lekka zazdrość i odrobina niepewności zadziała jednak odwrotnie! Niewinny flirt ze znajomym, czy samotne wyjście na imprezę sprawi, że mężczyzna poczuje się zagrożony i zaangażuje się bardziej w obawie przed stratą szansy na udany związek. Wzbudzenie zazdrości jest bardzo skuteczną taktyką. 

  Co czuje facet gdy odchodzi od kobiety?

Nie przestawaj o siebie dbać

Jak postępować z facetem, żeby mu zależało? Dbaj o siebie! Wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny dla mężczyzn. Okłamywanie się nie ma sensu, to właśnie wygląd jest pierwszym, co przyciąga uwagę płci przeciwnej. Bądź zadbana nie tylko na randce w restauracji, ale też podczas luźnych wieczorów w domu. Nie chodzi oczywiście o fryzurę i pełen makijaż, ale o świeże włosy i wygodne, ale schludne i dopasowane ubrania. 

Stosując te sprytne triki, z pewnością szybko zobaczysz, że twój mężczyzna angażuje się bardziej, proponuje coraz więcej spotkań i wyraźnie zmierza do tego, by zaproponować ci wejście w stały związek.

Magdalena Dirks

Uznana psychoterapeutka i specjalistka w dziedzinie dynamiki związków, przez ostatnie dwie dekady pomogła setkom par w odnalezieniu harmonii i zrozumieniu siebie nawzajem. Jest autorką wielu artykułów i książek, które stały się kompasem dla tych, którzy pragną głębszej więzi w swoich relacjach. Dzięki unikalnemu podejściu, łączącemu wiedzę z psychologii z praktycznymi narzędziami, Stała się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce. Jej warsztaty i seminaria przyciągają uczestników z całego kraju, pragnących odkryć tajniki udanych związków.

Zobacz wszystkie posty autora Magdalena Dirks →