Jak wybrać szampon do włosów wysokoporowatych i pozbyć się żółtego odcienia na włosach po rozjaśnianiu?

Jak wybrać szampon do włosów wysokoporowatych i pozbyć się żółtego odcienia na włosach po rozjaśnianiu?

Włosy mogą mieć różną porowatość. Jest to czynnik, który może być cechą wrodzoną, ale i nabytą. Na skutek czynników zewnętrznych struktura włosa może się bowiem zmieniać, podobnie zresztą dzieje się z powodu ingerencji we włosy to znaczy farbowania, rozjaśniania czy np. trwałej ondulacji. Dziś podpowiemy czym charakteryzują się włosy wysokoporowate i jak wybrać dla nich odpowiedni szampon. Dowiecie się też jak zredukować widoczność żółtych pasm po rozjaśnianiu.

Włosy wysokoporowate – jak je rozpoznać i czym się charakteryzują? 

Przede wszystkim włosy wysokoporowate mają mocno odchyloną łuskę od korzenia. Można je rozpoznać wykonując test szklanki. Wystarczy wrzucić włos do szklanki wypełnionej wodą. Jeżeli opadnie na dno, oznacza to, że włosy są wysokoporowate. Takie włosy chłoną wodę, jednak równie szybko z nich paruje ze względu na ich budowę. W pielęgnacji należy zatem dążyć do zamknięcia łusek włosa, by były lepiej chronione. Włosy wysokoporowate często się puszą i są sianowate. Taki efekt można zaobserwować często po farbowaniu lub rozjaśnianiu. Oczywiście takiej kondycji włosów można skutecznie przeciwdziałać. Włosy wysokoporowate są szorstkie i matowe w dotyku dlatego wymagają solidnego nawilżenia. Mogą mieć też skłonność do łamania się i wypadania, zatem należy je również wzmacniać.   

Jaki szampon i odżywką sprawdzą się do włosów wysokoporowatych? Jak prawidłowo o nie dbać?

Skoro już wiadomo jakie problemy występują w przypadku włosów wysokoporowatych, to czas dobrać do nich właściwe produkty kosmetyczne. Można sięgnąć po szampon do włosów farbowanych i rozjaśnianych albo produkt do włosów zniszczonych, jeśli np. były poddawane zabiegowi trwałej ondulacji. Taki szampon powinien w swoim składzie zawierać przede wszystkim humektanty i emolienty. Można też sięgnąć po szampon z keratyną, gdy włosy są podatne na wypadanie i łamanie. Trzeba jednak pamiętać, że takiego produktu nie należy stosować zbyt często, bo może wtedy zbytnio obciążać włosy. Najlepiej nie robić tego częściej niż raz w tygodniu. Wtedy włosy nie staną się twarde i suche. Na co dzień lepiej stosować lekkie szampony i odżywki, a także serum do włosów. Kwas hialuronowy także może wypełniać ubytki i zwiększać objętość włosów, wzmacniać je i nawilżać. Jednocześnie nie ma działania przesuszającego w nadmiarze tak jak proteiny, dlatego sprawdza się do codziennego stosowania. Serum z kwasem hialuronowym można stosować na całej długości włosów, nawet w ciągu dnia dla odświeżenia fryzury. Taki produkt sprawdzi się nawet w przypadku włosów, które przesuszają się u nasady. Serum należy stosować na wilgotne włosy lub po wysuszeniu włosów. Jako ostatni etap pielęgnacji włosów wysokoporowatych po zastosowaniu szamponu i odżywki w tej lub odwrotnej kolejności.     

  Modna wyprawka do szkoły – w co warto zaopatrzyć swoje pociechy?

Jak pozbyć się żółtych refleksów po rozjaśnianiu?  

Skoro już wiadomo jak dbać o włosy wysokoporowate, to czas przejść do porad dotyczących likwidacji żółtych refleksów po rozjaśnianiu. Najprościej jest wykonać tonowanie i oczywiście najlepiej wykonać je w gabinecie fryzjerskim. Dzięki temu można nadać włosom odpowiedni odcień bez szkody dla ich struktury. Toner nie wnika we włos, a jedynie go oblepia nie powodując dalszego rozchylenia łuski włosa. Żółtych refleksów można pozbyć się także stosując odpowiednie szampony do włosów blond. Bardzo dobrze sprawdzą się te z niebieskimi pigmentami. Są to produkty, które zapewniają utrzymanie chłodnego odcienia blondu. Nie należy jednak stosować ich zbyt często. Gdy już osiągnie się pożądany odcień, wystarczy sięgać po nie raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie. Warto jednak sprawdzić, czy szampon stosowany na co dzień nie ma składników powodujących żółknięcie. To samo dotyczy maski, serum czy nawet oleju do włosów. W przypadku tych ostatnich produktów dobrze sprawdza się olej kokosowy, który jest neutralny dla włosów rozjaśnianych.