Kremy do rąk L'Occitane: w czym tkwi ich fenomen?

Kremy do rąk L’Occitane: w czym tkwi ich fenomen?

Dłonie – tak jak twarz – to twoja wizytówka, dlatego zwracaj uwagę na ich wygląd i kondycję skóry. Ich pielęgnacja jest łatwa i może ograniczyć się jedynie do stosowania odpowiedniego kremu. Warunkiem jest, aby był to kosmetyk naprawdę dobrej jakości i pełen składników aktywnych. Taki będzie m.in. krem do rąk L’Occitane. Dowiedz się więcej o tych francuskich kosmetykach do dłoni.

L’Occitane – poznaj ducha tej marki

L’Occitane to francuska firma, dla której priorytetem jest bezpieczeństwo konsumentów oraz poszanowanie środowiska. Blisko współpracuje ona z rolnikami, a także na własną rękę uprawia rośliny, które następnie są wykorzystywane w kosmetycznych formułach. Powstające produkty są testowane klinicznie, by odpowiadały najbardziej rygorystycznym, międzynarodowym standardom.

Do produkcji kosmetyków L’Occitane nie wykorzystuje się składników odzwierzęcych, parabenów i innych szkodzących zdrowiu oraz urodzie substancji. W zamian za to znajdują się w nich olejki eteryczne, roślinne, wody kwiatowe, wyciągi z roślin, naturalne maceraty i masła. Wspomagają one urodę i kondycję skóry – także tej na dłoniach. 

Kremy do rąk L’Occitane – dlaczego są tak wyjątkowe?

Tak jak wszystkie inne kosmetyki tej marki mają one naturalny, bezpieczny dla człowieka i przyjazny naturze skład. Sekretem receptury zdecydowanej większości kremów do rąk L’Occitane jest masło shea.

Wytwarza się je z nasion Masłosza Parka, czyli drzewa rosnącego w Afryce. Jest ono źródłem witamin A i E, polifenoli, fitosteroli i kwasu cynamonowego – składników, które w różny sposób mogą wspierać kondycję wrażliwej skóry dłoni. Masło to jest również barierą dla szkodliwych promieni UV. Jego skład i właściwości zadecydowały, że zostało ono składnikiem luksusowych kremów do rąk L’Occitane. Pomaga ono:

  • głęboko odżywić skórę;
  • stworzyć na skórze warstwę okluzyjną, która zapobiega „ucieczce” z niej wody; w ten sposób zapewnia ono utrzymanie optymalnego nawilżenia dłoni;
  • natłuścić i nawilżyć skórę, by była gładka i przyjemna w dotyku;
  • zapobiegać procesom fotostarzenia się skóry, którego efektem jest pojawianie się zmarszczek.

Kremy L’Occitane są przeznaczone dla osób, którym zależy, aby uchronić się przed przesuszeniem skóry rąk, jej podrażnieniami i zadbać o jej jedwabistą gładkość. I to wszystko w sposób całkowicie zgodny z naturą.

  Tanie podręczniki szkolne — jak księgarnia online może być kluczem do oszczędności?

Jakie jeszcze składniki znajdują się w kremach L’Occitane?

Marka zadbała, aby kremy te miały piękny zapach. W tym celu ich formuły wzbogacono o naturalne olejki eteryczne. Dzięki nim twoje dłonie mogą pachnieć kwiatami, owocami lub ziołami.

W kremach do rąk L’Occitane wykorzystuje się również składniki aktywne mające pomagać opóźniać proces starzenia się skóry dłoni. To np. wyciąg z irysa wspierający wyrównanie kolorytu i rozświetlenie. W kosmetykach tych znajdziesz również wyciągi z werbeny czy lawendy. Pomagają one ukoić skórę i łagodzić jej podrażnienia.

Dłoniom nie potrzeba wiele, aby pięknie wyglądały. Jeśli będziesz regularnie stosować dobry krem – naturalny i pełen ważnych dla urody składników – unikniesz pierzchnięcia, szorstkości czy pękania ich skóry.